پ

چاووشی مدیر عامل مهد قرآن کشور

به گزارش ایکنا ازگلستان، سید‌محمود چاوشی، مدیر عامل مهد قرآن کشور امروز، ۹ آذر در جلسه همایش مدیران مهد قرآن کریم کل کشور که در سالن جلسات هتل گردشگری گلستان برگزار شد، به روند برگزاری همایش در استان گلستان اشاره کرد وگفت: بحمدالله باهمت و تلاش همکاران مهدقرآنی در گلستان و با وجود مشکلات عدیده در برپایی این همایش توانستیم این همایش را در استان گلستان برگزار کرده که در این رابطه از میزبانی گلستان تشکر می‌کنیم.

مدیر عامل مهد قرآن کشور به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی در کشور اشاره کرد وگفت: بیان این سخن از سوی مقام معظم رهبری بیانگر پیام‌های زیادی بوده که تربیت ده میلیون حافظ یعنی تربیت یک نسل، تربیت مدیران آینده و یک کار عمومی وفراگیر برای آموزش و پرورش که هر کدام از این موارد اگر محقق شود جامعه‌ای عاری از مشکلات خواهیم داشت.

چاوشی با اشاره به این نکته که فعالیت‌های جشنواره‌های مختلف مقطعی است اما فعالیت مهدهای قرآن در سراسر کشور مستمر است، تصریح کرد: با هم‌افزایی، محصلان فعال در حوزه قرآن که در جشنواره‌ها و مسابقات قرآن شرکت مستمر دارند می‌توانند به کلاس‌های مهدقرآن هدایت شده و برنامه‌های آموزشی را کارشناسی‌تر از سوی اساتید قرآن دنبال و به نتیجه مطلوب برسند.

مدیر عامل مهد قرآن کشور گفت: جذب نوجوان و کودک در جلسات مختلف قرآن کار مهمی است اما اولویت این است که آنان را با ابزار و روش‌های جذاب در این دوره‌های آموزشی حفظ کنیم، برای جذب حداکثری برنامه‌ریزی‌ها باید جدی‌تر در حوزه آموزش ورود کنیم.

چاووشی بر حفظ عمومی قرآن تاکید کرد وگفت: برنامه‌ها و فعالیت‌های زیادی برای تسریع در روند حفظ قرآن برای جوانان و نوجوانان طراحی شده، لذا در این رابطه سامانه حفظ عمومی قرآن کریم ایجاد شده است.

چاوشی همچنین از امضای تفاهم نامه‌ای در خصوص حفظ عمومی سازمان دارالقرآن در خصوص انجام بخشی از این فعالیت‌ها توسط مهدقرآن اشاره کردند.

مدیر عامل مهد قرآن کشور به ایجاد سامانه حمد توسط مهد قرآن یزد اشاره کرد و گفت: سامانه حمد به سفارش دارالقرآن سازمان تبلیغات ایجاد شده و به برگزاری کلاس‌های آنلاین در سراسر کشور پرداخته است.

این جلسه با حضور تعدادی از مدیران دفاتر استانی و شعب مهد قرآن سراسر کشور برگزار شد هر یک از مدیران شعب گزارشی از روند فعالیت‌های مهدقرآن ارائه و به بیان نظرات خود پرداختند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.