پ

به گزارش اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، جلسه هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس اداره امور قرآنی و اعضای هیئت اندیشه ورز بانوان قرانی در شهرستان اسفراین برگزار شد.

سید ناصر حسینی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در این جلسه گفت: بانوان نقش بسزایی در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه داشته و  می‌توانند در تربیت نسل قرآنی تاثیر گذار باشند.

وی در ادامه افزود: شهرستان اسفراین که به عنوان شهر دارالقرآن در استان مطرح می باشد ظرفیت بسیاری در ترویج فرهنگ قرآنی دارد لذا بانوان بیش از گذشته با ورود بیشتر به مراکز فرهنگی به خصوص آموزش و پرورش و تاثیرگذاری بیشتر در دانش آموزان به عنوان آینده سازان این جامعه تلاش بیشتری داشته باشند.

سید ناصر حسینی در ادامه تصریح کرد: اولویت ما در این هیأت گسترش و ترویج حیات طیبه، سبک زندگی اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

رئیس اداره امور قرآنی خاطرنشان ساخت: از جمله نکاتی که می بایست در دستور کار هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی قرار بگیرد تاکید بر شبکه سازی و توسعه کنشگرهای مردمی و مساله جهاد تبیین در برنامه های قرآنی است همچنین هیئت اندیشه ورز ایده پرداز حوزه های قرآنی بوده و بیشتر در این حوزه نسبت به تبادل افکار جامعه قرانی مبادرت ورزد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: الگوی فاطمی و زینبی در جامعه و توجه ویژه به دختران را از برنامه‌های مهم دیگر هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی بیان کرد و گفت: اگر دختران ما و در حقیقت مادران فردا در جامعه به درستی تربیت شوند، جامعه اسلامی کمتر دچار آسیب و صدمه خواهد شد و برکات این تربیت صحیح مشکلات جامعه را برطرف خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.