پ
نشست بانوان فرهیخته قرآنی استان فارس با هدف هم‌افزایی و هم فکری در خصوص توسعه فعالیت‌های جامعه قرآنی بانوان این استان با حضور لاله افتخاری، رییس هیئت اندیشه‌ورز بانوانی قرآنی کشور، امروز ۲۱ دی‌ماه در سالن کنفرانس اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزارشد.
در این نشست مباحث جامعه قرآنی بانوان بحث و تبادل نظر شد که طی آن رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور با بیان اینکه این هیئت با حمایت ریاست سازمان تبلیغات اسلامی، سال گذشته در کل مراکز استان‌ها، توسط سازمان دارالقرآن الکریم راه‌اندازی و شکل گرفت، اظهار کرد: هیئت اندیشه‌ورز بانوان باید در تمام شهرستان‌های کشور و حتی روستا‌های قرآنی ساختار داشته باشد و راه‌اندازی شود.
وی در جمع بانوان فرهیخته قرآنی استان فارس با اشاره به آیه «اِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ»، افزود: ما بسته نجات، که قرآن کریم باشد، داریم، اما مشکل این است که بر سر چشمه اصلی نجات، تشنه نشسته‌ایم و به دنبال راهی برای رفع عطش هستیم و متاسفانه از آن خوب استفاده نمی‌کنیم و همچنان تشنه لبان می‌گردیم و دشمن این راه را فهمیده و از هر دری وارد می‌شود که به اهداف خود برسد.
افتخاری تصریح کرد: هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی با دو هدف تشکیل شده است، یکی استفاده از ظرفیت جامعه بانوان قرآنی کشور به منظور اینکه جامعه بانوان را قرآنی کنیم و دیگری استفاده از ظرفیت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی برای ارائه راهکار‌های تخصصی به نهاد‌های انقلابی.
وی در ادامه بر توان و ظرفیت‌های هیئت اندیشه‌ورز قرآنی تاکید کرد و گفت: برخی از این ظرفیت‌ها حقیقی یا حقوقی هستند که ضروری است شخصیت‌های حقیقی تاثیرگذار حتما عضو باشند و حتما از ظرفیت‌های آنان استفاده شود و بخش دیگر ظرفیت‌ها اعضای کمیته بانوان اتحادیه موسسات قرآنی است که این‌ها در کنار هم با هم‌افزایی می‌توانند در پیشبرد اهداف موثر باشند.
وی در پایان ضمن تشکر از مجموعه‌هایی که با هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی همکاری دارند، گفت: حوزه‌های علمیه و عتبات مقدسه می‌توانند با عضویت در هیئت اندیشه‌ورز ظرفیت قرآنی و فرهنگی خود را در اختیار قرآن قرار دهند ونیز از ظرفیت‌های موجود در هیئت اندیشه‌ورز بهره‌مند شوند.
زهرا کسرائی، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان فارس در آغاز این نشست ضمن ارائه گزارشی از تشکیل و فعالیت‌های هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان فارس، گزارشی از جلسات و فعالیت‌های انجام شده ارائه داد.
همچنین در این نشست صمیمی، علاوه بر اعضای هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی این استان، بانوان کارشناس قرآنی حرم حضرت احمد ابن موسی(ع)، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره اوقاف و امور خیریه و نیز نماینده شورای عالی قرآن در استان حضور داشتند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.