امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن از امروز تا 20 فروردین

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از امروز ۱۶ تا ۲۰ فروردین ماه فراهم شد.

حجت الاسلام حریزاوی:

سازمان تبلیغات اسلامی پیگیر مطالبه به حق مردم جهت برگزاری کلیه مراسم ماه مبارک رمضان است

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی: این سازمان خود را موظف به پیگیری مطالبه به حق مردم متدین ایران و برگزاری سالم کلیه آیین‌های مذهبی در ماه مبارک رمضان می‌داند

اهم برنامه‌های سازمان دارالقرآن برای ۱۴۰۰/ توسعه شبکه قرآنی مردمی و ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ضمن تشریح مهمترین برنامه‌های این سازمان در سال جدید گفت: توسعه شبکه قرآنی مردمی با استفاده از ظرفیت مؤسسات، خانه‌های قرآن، جلسات قرآنی و ایجاد مراکز قرآن خانگی، ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی و همچنین سبک زندگی قرآنی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

بدلیل مشکلات فنی پیش آمده

زمان جدید ثبت نام شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان اعلام شد

بدلیل مشکلات پیش آمده در سامانه ثبت نام شانزدهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، زمان جدید ثبت نام این آزمون اعلام شد.

توجه به مخاطب؛ شرط تبلیغ قرآنی / برای قرآن سرزده کار کنید

حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی با اشاره به فرصت ارزشمند رمضان برای توسعه فعالیت‌های قرآنی، اظهار کرد: قانون‌های دست و پاگیر را بردارید و جز به محرمات و واجبات برای خدا مقید نباشید. در قرآن و فعالیت برای آن سرزده کار کنید.

محور فعالیت‌های قرآنی ماه رمضان؛ امیدبخشی و تواصی به صبر و حق از طریق مفاهیم قرآنی

نشست هماهنگی و هم‌افزایی عملیات تبلیغی و فرهنگی ماه مبارک رمضان با شرکت بیش از ۵۰ دستگاه عضو این ستاد و تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر امیدبخشی در جامعه در این ماه و تواصی به صبر و حق از طریق مفاهیم قرآنی در تمامی دستگاه‌ها برگزار شد.

پایان پایش ۱۸۰۰ مؤسسه قرآنی / ۳۰۰ مؤسسه غیر فعال شد

مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به طرح ارزیابی و پایش مؤسسات قرآنی گفت: از مجموع دو هزار و ۸۶ مؤسسه‌ تحت نظارت سازمان دارالقرآن الکریم، بالغ بر هزار و ۸۰۰ مؤسسه رصد شدند و متأسفانه فعالیت حدود ۳۰۰ مؤسسه قرآنی متوقف شده است.

گزارش تصویری نشست هماهنگی برنامه های عملیاتی کارگروه قرآن ستاد عملیات ماه مبارک رمضان

نشست هماهنگی برنامه های عملیاتی کارگروه قرآن ستاد عملیات ماه مبارک رمضان با حضور معاونین و مسئولین مربوطه و رئیس سازمان، در سالن جلسات سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد

گزارش تصویری

نشست هم‌افزایی عملیات فرهنگی و تبلیغی ماه رمضان

نشست هم‌افزایی عملیات فرهنگی و تبلیغی ماه مبارک رمضان، صبح امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، مفسر قرآن مجید و حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

گزارش تصویری

نشست توجیهی نهضت قرآنی نورالثقلین در حوزه هیئت اندیشه ورز بانوان به صورت ویدیو کنفرانس در تمامی استانها

 نشست توجیهی نهضت قرآنی نورالثقلین در حوزه هیئت اندیشه ورز بانوان به صورت ویدیو کنفرانس در تمامی استانها با حضور رئیس سازمان دارالقران الکریم حجت السلام مهدی اخوان صباغ، خانم دکتر افتخاری، و اعضای این هیئت در سازمان دارالقرآن الکریم برگزار گردید.

گزارش تصویری

سی‌ودومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی کشور/ رو نمایی از محصولات جدید سازمان دارالقرآن الکریم

در سی و دومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی؛ با حضور حجت الاسلام قمی و حجت السلام قرائتی از سامانه مدیریت آموزش قرآن و عترت(ع)، و محصولات جدید سازمان دارالقرآن الکریم رونمایی شد.

ابلاغ برنامه‌های ماه رمضان در اردبیل/برنامه جزخوانی قرآن پابرجاست

دبیر ستاد اجرایی برنامه‌های قرآنی ماه رمضان استان اردبیل عناوین برنامه‌های قرآنی ماه رمضان را اعلام کرد و گفت: تمامی برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه رمضان برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر خبر داد:

نشست آغاز عملیات فصل بندگی ویژه ماه مبارک رمضان 1400 در بوشهر

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی ویژه برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان 1400 را در نشست هماهنگی آغاز عملیات فصل بندگی ویژه ماه مبارک رمضان ارائه داد.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده؛

ستاد ملی کرونا تصمیمات مومنانه و اخلاق مدار ویژه ماه رمضان ارائه کند

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برنامه های فرهنگی و قرآنی ماه رمضان را ضرورت معنوی جامعه عنوان کرد و گفت: ستاد ملی کرونا بایستی تصمیمات مومنانه و اخلاق مدار ویژه ماه رمضان ارائه کند.

معرفی 180 جلسه خانگی قرآن به شورای قرآن و عترت استان فارس

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به اجرای طرح «نورالثقلین» در استان به‌منظور شناسایی محافل خانگی قرآن گفت: تاكنون 180 محفل خانگی قرآن شناسایی شده و به نظر می‌رسد این تعداد تا آخر فروردین به ۲۵۰ جلسه برسد.

 

برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در نیمه اول ماه رمضان

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت سال ۱۴۰۰ با شرکت بیش از ۱۲۰ هزار نفر، در نیمه اول ماه مبارک رمضان، در سراسر کشور، به‌ شیوه الکترونیکی برگزار می‌شود.

انس با قرآن افزایش مسئولیت‌پذیری را در پی دارد

رئیس اسبق دانشگاه علامه طباطبایی درباره نقش عمل به دستورات قرآن در افزایش مسئولیت‌پذیری انسان و بهبود جایگاه فردی و اجتماعی اظهار کرد: قرآن نازل شده تا بتوانیم مسئولیت خود را در مقابل خدا، خودمان، خانواده و جامعه به خوبی انجام دهیم و انسانی که قرآن می‌خواند در مقابل همه اینها مسئول است. 

بانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور ایجاد می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون آمار صحیحی از فعالان قرآنی در دسترس نبوده است، از ایجاد بانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور خبر داد.

اجرای طرح «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه

در راستای اجرای طرح نهضت سراسری روخوانی قرآن کریم با عنوان «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه، کارگروه قرآنی و فرهنگی در اولین جلسه سال جاری، ابعاد مختلف نحوه اجرای این طرح را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

تشریح برنامه‌های اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در ماه رمضان

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: ۱۲ برنامه باکیفیت و پرمحتوا در ماه رمضان از سوی اداره امور قرآنی در چهارمحال و بختیاری اجرایی می‌شود.

هدف اصلی کار جوشش جریان قرآنی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: هدف اصلی کار، جوشش جریان قرآنی است، یعنی ما به دنبال جوشش و سپس خروش هستیم، از طرفی محدودیت‌ها، محدودیت‌هایی است که ما برای حیات خود ایجاد می‌کنیم، بنابراین نباید محدودیت در مسئله قرآن با امور مادی در هم آمیخته شوند.

ماه رمضان؛ فرصت احصای مضامین قرآنی متناسب با نیازهای جامعه

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه عملیات تواصی به حق و صبر بر اساس مبانی و مفاهیم قرآنی، مهم‌ترین برنامه سازمان تبلیغات اسلامی در سال جدید است، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای احصای مضامین قرآنی متناسب با درد‌ها و نیاز‌های امروز جامعه بیان کرد.

تشکیل کرسی‌های تدریس و تلاوت محله‌محور با حضور فعال مساجد و حسینیه‌ها

حافظ و قاری قرآن گفت: هر قاری جوان دارنده رتبه بین‌المللی و کشوری، کرسی تدریس مشخصی داشته باشد تا هم فضا برای رشد بیشتر قاری فراهم شود و هم پراکندگی مناسبی از جلسات در مناطق مختلف را شاهد باشیم و نیز محله‌ها از لحاظ وجود جلسه قرآن اشباع شوند.

آرشیو

قرآن در بیان

قرآن، جوانان و نوجوانان

حرکت قرآنی موجود در جامعه، بسیار خوب است اما آموزش و پرورش از این بُعد، عقب مانده است که باید برای حضور صحیح، زیبا و مؤثر قرآن در مقاطع گوناگون نظام آموزشی، فکری اساسی کرد.

منبع: 
بیانات رهبر معظم در دیدار معلمان سراسر کشور،85/2/12
آرشیو