رییس سازمان تبلیغات اسلامی: جامعه نیاز به امید و نشاط دارد

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در شرایط فعلی ایجاد امید و نشاط در جامعه ریشه‌ای‌ترین جهاد محسوب می شود و تمام دستگاه‌ها و افراد در برابر سختی‌ها و مشکلات باید همدیگر را به صبر و حق سفارش کنند.

معاون تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم خبر داد:

آغاز ثبت‌نام طرح تربیت قرآنی «نورالثقلین» / جلسات قرآنی خانگی گسترش پیدا می‌کند

معاون تعلیم و تربیت قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به آغاز ثبت نام دوره آموزشی طرح قرآنی «نورالثقلین» گفت: طرح نورالثقلن به صورت دو دوره آموزش مجازی با هدف تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای کمی و کیفی محافل خانگی قرآن و توانمندسازی مربیان قرآن برگزار می‌شود.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم

رفع موانع «چاپ و نشر قرآن کریم» رویکرد سازمان دارالقرآن برای تحقق شعار سال

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به برنامه های این معاونت در سال تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها از رفع موانع چاپ و نشر قرآن کریم به عنوان اولویت برنامه های این سازمان در سال جاری خبر داد.

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن از امروز تا 20 فروردین

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از امروز ۱۶ تا ۲۰ فروردین ماه فراهم شد.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی:

تعطیلی مراسم رمضان در شهرهای قرمز و نارنجی؛ بدون بررسی کارشناسی

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی: تعطیلی مطلق مراسم در شهرهای قرمز و نارنجی، بدون بررسی طرح‌های کارشناسی اتخاذشده و موردانتقاد مردم است.

حجت الاسلام حریزاوی:

سازمان تبلیغات اسلامی پیگیر مطالبه به حق مردم جهت برگزاری کلیه مراسم ماه مبارک رمضان است

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی: این سازمان خود را موظف به پیگیری مطالبه به حق مردم متدین ایران و برگزاری سالم کلیه آیین‌های مذهبی در ماه مبارک رمضان می‌داند

گزارش تصویری نشست هماهنگی برنامه های عملیاتی کارگروه قرآن ستاد عملیات ماه مبارک رمضان

نشست هماهنگی برنامه های عملیاتی کارگروه قرآن ستاد عملیات ماه مبارک رمضان با حضور معاونین و مسئولین مربوطه و رئیس سازمان، در سالن جلسات سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد

گزارش تصویری

نشست هم‌افزایی عملیات فرهنگی و تبلیغی ماه رمضان

نشست هم‌افزایی عملیات فرهنگی و تبلیغی ماه مبارک رمضان، صبح امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، مفسر قرآن مجید و حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

گزارش تصویری

نشست توجیهی نهضت قرآنی نورالثقلین در حوزه هیئت اندیشه ورز بانوان به صورت ویدیو کنفرانس در تمامی استانها

 نشست توجیهی نهضت قرآنی نورالثقلین در حوزه هیئت اندیشه ورز بانوان به صورت ویدیو کنفرانس در تمامی استانها با حضور رئیس سازمان دارالقران الکریم حجت السلام مهدی اخوان صباغ، خانم دکتر افتخاری، و اعضای این هیئت در سازمان دارالقرآن الکریم برگزار گردید.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر خبر داد

گفتمان سازی تواصی، باور به توان مردم و امید آفرینی رویکرد اصلی برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر است

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های قرآنی این اداره کل گفت: گفتمان سازی تواصی، باور به توان مردم و امید آفرینی رویکرد اصلی برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان است.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر خبر داد:

پخش مسابقات میان مراکز قرآنی در شب های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای بوشهر

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر از پخش مسابقات میان مراکز قرآنی در شب های ماه مبارک رمضان از صدا و سیمای جمهوری اسلامی بوشهر تحت برنامه ترم وحی خبر داد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر خبر داد:

فعالیت 500 شبکه‌ی اجتماعی مراکز فرهنگی و قرآنی بوشهر به مناسبت ماه مبارک رمضان

به همت مراکز فرهنگی و قرآنی استان بوشهر بیش از500 گروه در شبکه‌های اجتماعی جهت اجرای برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان فعالیت می کنند

حجت‌الاسلام طاهری:

سامانه تلفنی پاسخگویی به سئوالات شرعی ویژه رمضان در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر از راه‌اندازی سامانه تلفنی پاسخگویی به سئوالات شرعی ویژه رمضان با مشارکت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران استان خبر داد.

حجت‌الاسلام طاهری:

اعلام تعطیلی کلی مراسم‌های مذهبی، شائبه وجود استاندارد دوگانه در ذهن مسئولان را تقویت می‌کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در جلسه ستاد مبارزه با کرونای استان، اعلام تعطیلی مراسم‌های مذهبی، را تقویت کننده شائبه وجود استاندارد دوگانه در ذهن مسئولان دانست.

حجت‌الاسلام طاهری:

برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در شهرستان‌های قرمز و نارنجی استان بوشهر به صورت مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در نشست آغاز عملیات فصل بندگی ویژه ماه رمضان از آمادگی اداره کل برای برگزاری مراسم‌های قرآنی رمضان و شب‌های احیا در مناطق زرد و آبی استان خبر داد.

نمازهای جماعت، احیای شب‌های قدر، نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس برگزار می‌شود

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی از تصویب برگزاری نمازهای جماعت، احیای شب‌های قدر، نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس در کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد کرونا خبر داد.

افتتاح خانه قرآنیان و کتابخانه تخصصی قرآن در انتظار یک امضا

رئیس شورای عالی قرآن شهرداری تهران با اشاره به اینکه تمامی کار‌ها برای راه‌اندازی خانه قرآنیان و کتابخانه تخصصی قرآن شهر تهران در قالب پروژه امام هادی(ع) انجام شده است، گفت: پروژه به دستور شهردار تهران آماده افتتاح شده و تنها مشکل، امضای شهردار منطقه هشت است.

مقدمه ورود به ماه رمضان چیست؟

یک کارشناس مذهبی از استغفار به عنوان مهمترین مقدمه ورود به ماه مبارک رمضان یاد کرد و گفت: باید در این ماه رمضانی فاصله ما با خدا کمتر شود.

نمایشگاه مجازی قرآن از ۱۱ اردیبهشت آغاز می‌‌شود

مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت با اعلام زمان برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم گفت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم به مدت ۱۰ روز از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت مصادف با هجدهم تا بیست‌وهفتم ماه رمبارک مضان برگزار می‌شود.

حفظ سلامت و تعالی افراد، راهبرد مجامع دینی و مذهبی در رمضان امسال است

حجت‌الاسلام عزت زمانی با تأکید براینکه اهم فعالیت‌های مبلغان در رمضان، ارائه خدمات اجتماعی و همراهی کادر درمان است گفت: کمک به حفظ سلامت و تعالی عموم افراد جامعه، راهبرد مجامع دینی و مذهبی در رمضان امسال است.

بازخوانی توصیه‌های رهبر انقلاب درباره اهمیت ماه رمضان؛ این ماه را از دست ندهید

رهبر معظم انقلاب در یکی از توصیه‌های خود در خصوص بهره‌مندی از فرصت ماه رمضان می‌فرمایند: «یک ماه رمضان را که خدای متعال قرار داده است، فرصت مغتنمی است. این ماه را از دست ندهید. مقصودم این است که اگر نمی‌توانیم به‌طور دائم در حال مراقبت و ساخت‌وساز خودمان باشیم، اقلاًّ ماه رمضان را مغتنم بشماریم.»

آرشیو

قرآن در بیان

قرآن، جوانان و نوجوانان

حرکت قرآنی موجود در جامعه، بسیار خوب است اما آموزش و پرورش از این بُعد، عقب مانده است که باید برای حضور صحیح، زیبا و مؤثر قرآن در مقاطع گوناگون نظام آموزشی، فکری اساسی کرد.

منبع: 
بیانات رهبر معظم در دیدار معلمان سراسر کشور،85/2/12
آرشیو