وضعیت خانه های قرآن تشریح شد

حسین بهبودی مدیرکل توسعه مشارکت های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به اجرای طرح خوداظهاری خانه های قرآن اظهار کرد: از ابتدای اجرای این طرح، تاکنون تعداد 4528 خانه قرآن در سامانه اعلام شده ثبت نموده و از این تعداد، 2016 خانه قرآن در…
ادامه مطلب ...

صدور 68 مجوز برگزاری دوره های آموزش کادر متخصص قرآن کریم

حسین تقی پور گفت: از ابتدای سال ‌جاری تاکنون در اجرای این دوره‌ها در سراسر کشور شاهد رشد چشمگیری بوده‌ایم و در این راستا مجوزهای زیر توسط معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم صادر شده است.
ادامه مطلب ...

مهمترین وظیفه شورای توسعه فرهنگ قرآنی تربیت ۱۰ میلیون حافظ است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از مهمترین وظایف شورای توسعه فرهنگ قرآنی را تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن دانست و گفت: اگر بخواهیم منصفانه صحبت کنیم باید بپذیریم که این شورا و سایر نهادهای مربوطه در این زمینه موفق نبوده‌اند.
ادامه مطلب ...

وزارت فرهنگ برای برپایی نمایشگاه قرآن آماده است

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آمادگی برپایی نمایشگاه قرآن به صورت حضوری و مجازی خبر داد و گفت: به دنبال فعالیت‌هایی مانند توانمند کردن موسسات قرآنی هستیم که کمتر به آن پرداخته شده است.
ادامه مطلب ...

تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام خمینی(ره) در ششم بهمن

جامعه قرآنی ششم بهمن با حضور در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) ضمن ادای احترام با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق می‌کنند.
ادامه مطلب ...

عظمت کلام قرآن به بزرگی خداوند است/الحان قاری باید متناسب با شأن قرآن باشد

بررسی های تاریخی موسیقی عصر نزول قرآن روشن می سازد که در میان گونه های مختلف آهنگ و موسیقی اعراب، یهود و نصاری، مولفه هایی دارد که با الفاظ، کلمات و اهداف بلند کلام الهی سازگاری ندارد و رسول خدا (ص) در صدد منع استفاده از آنها بودند.
ادامه مطلب ...