پ

مرتضی توکلی مدیر تحقیق و پژوهش مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دوره آموزشی مصحف های کهن گفت: سلسله کارگاه‌هایی آشنایی با نسخه شناسی مخطوطات خطی از سوی مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این کارگاه با حضور اساتید برجسته این حوزه از ۲۷ الی ۳۱ شهریورماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می‌شود.

مدیر تحقیق و پژوهش مرکز طبع و نشر قرآن کریم گفت: کریم دولتی، مرتضی توکلی، مرتضی کریمی نیا، حمیدرضا مستفید اساتیدی هستند که در این چند روز از سلسله کارگاه‌ها تدریس خواهند کرد.
وی با اشاره به نهادهای همکار در این کارگاه‌ها گفت: انجمن علمی الهیات دانشگاه امام صادق علیه السلام با همکاری معاونت پژوهشی دانشکده الهیات، معارف اسلامی و ارشاد و مرکز طبع و نشر قرآن کریم اقدام به برگزاری این کارگاه‌ها کرده اند.

مدیر تحقیق و پژوهش مرکز طبع و نشر قرآن کریم با اشاره به اهداف دوره «نسخه شناسی مخطوطات قرآنی» گفت: آشنایی مخاطبان با علوم قرآن مرتبط با کتابت مصحف مانند رسم المصحف، قرائات، بررسی ویژگی‌های خاص مصاحف کهن از حیث رسم، ضبط و قرائات، ارزیابی و تحلیل آرای علمای علم رسم المصحف و قرائات با نتایج حاصل از تحقیق مصاحف کهن، احیای میراث گرانبهای اسلامی بویژه میراث شیعه و زدودن اتهام تحریف در جهت همگرایی بیشتر جهان اسلام از جمله اهداف این دوره است.

توکلی به عناوین دوره اشاره کرد و گفت: موضوعاتی همچون علم قرائات، رسم المصحف، ضبط المصحف، تقسیمات مخطوطات قرآنی، منابع نسخه‌شناسی قرآن در این سلسله کارگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مهلت ثبت نام تا ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد اظهار داشت: زمان برگزاری این دوره آموزشی ۲۷ تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ تا ۱۲ همراه با صدور گواهی دوره برای شرکت کنندگان، مشروط به حضور در تمامی جلسات است و علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام در این دوره از طریق لینک https://formaloo.com/isuqms اقدام نمایند.

دوره آموزشی تحقیق مصحف‌های کهن قرآنی برگزار می‌شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.