پ

 خبرگزاری شبستان، گروه دین و اندیشه، حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و دبیر نهضت ملی «زندگی با آیه ها» در سی و هشتمین نشست سراسری روسای ادارات امور قرآنی کشور که با حضور مدیران استانی سازمان دارالقرآن کریم برگزار شد گفت: این نشست با موضوع طراحی برنامه‌های قرآنی در سطح استان‌ها برای سال ۱۴۰۳ برگزار شده است.

وی افزود: یکی از موضوعات اصلی این نشست، ادامه نهضت ملی «زندگی با آیه ها» است که در ماه مبارک رمضان، ۳۰ آیه در ۳۰ روز برای فهم، حفظ، تبیین و عمل انتخاب شده بودند.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده گفت: برای دهه ولایت و مناسبت عید غدیر هم آیه «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن دِینِکُمْ فَلاَ تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ» (از امروز کافران از این که به دین شما خللی برسانند ناامید شدند، پس از آنها نترسید و از من پروا داشته باشید؛ امروز دین‌تان را به کمال رساندم … | سوره مائده، آیه ۳) محور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای ماه محرم نیز آیه «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا» (برخی از میان مؤمنان، مردانی هستند که به عهدی که باخدا بستند وفا کردند، از آنان کسی است که عهدش را به جا آورد [شهید شد] و برخی از آنان [نیز] کسی است که انتظار [شهادت] می‌کشد و [اینان] به‌هیچ‌وجه عهدشان را تغییر ندادند. | سوره احزاب، ۲۳) محور قرار گرفته که به حادثه اخیر شهادت رئیس جمهور و وعده صادق و اتفاقات غزه با محتوای مقاومت انتخاب شده است.

دبیر نهضت ملی «زندگی با آیه ها» گفت: در ایام اربعین نیز آیه «وَ تَعاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَ التَّقْوی» (در راه نیکی و پرهیزگاری به یکدیگر کمک کنید. | سوره مائده، آیه ۲) محور قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام تقی‌زاده افزود: قرعه کشی برندگان گام اول «زندگی با آیه ها» که در ماه رمضان برگزار شد، چهارشنبه ۹ خرداد در امامزاده صالح (ع) تهران انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.