پ

سیدحمید موسوی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، بیان اینکه راه‌اندازی خانه قرآن در سطح استان محدودیت تعداد ندارد، گفت: البته پراکندگی این مراکز در یک منطقه مورد توجه است و باید فواصل و تعداد این خانه‌ها در یک منطقه رعایت شود.

وی تصریح کرد: طی ماه گذشته در خواست صدور و یا تمدید مجوز ۲۰ خانه قرآن شهری و روستایی از استان فارس به سازمان دارالقرآن‌الکریم ارسال شده است. از این تعداد ۱۲ درخواست مربوط به شهرستان نی‌ریز است که کم سابقه بود و نشان از تلاش و پیگیری مسئولان اداره تبلیغات شهرستان دارد. مابقی نیز به شهرستان‌های لارستان، فیروزآباد، فسا، استهبان، داراب و گله‌دار اختصاص داشتند.

موسوی با بیان اینکه از مجموع ۲۰ پرونده ارسالی ۱۳ مورد جهت تمدید و ۷ مورد به منظور صدور مجوز جدید به مرکز ارسال شده‌اند، گفت: متقاضیان راه‌اندازی خانه قرآن اعم از شهری یا روستایی باید روال قانونی این امر را که چندان پیچیده نیست، طی کنند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس تصریح کرد: علاقه‌مندانی که مایل به راه‌اندازی خانه قرآن شهری یا روستایی هستند در گام اول با مراجعه به سایت تلاوت با ضوابط طرح آشنا شده و فرم‌های درخواست مربوطه را تکمیل کرده و مدارک اولیه را بارگذاری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.