پ

به گزارش خبرگزاری مهر، هفدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، با حضور جمعی از پیشکسوتان، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی و برقراری ارتباط برخط تصویری با قرآنیان سراسر کشور، چهارشنبه ٢۴ آبان‌ماه، پس از موعد نماز مغرب و عشاء در مجتمع امام خمینی (ره)، حسینیه الزهرا (س) آغاز شد و بیش از دو ساعت به طول انجامید.

این محفل که پذیرای میهمانان ویژه قرآنی از استان زنجان بود، از سوی محمود رنگرز از قاریان ممتاز و پیشکسوت زنجان و کشور اداره شد.

وی در خلال این جلسه، با اشاره به توفیقات مختلف قرآنی استان زنجان، رشد جریان حرفه‌ای قرائت و حفظ قرآن در این استان، کسب رتبه‌های برتر در رقابت‌های ملی و بین المللی، توسعه فعالیت تشکل‌های قرآنی و اقدامات مؤثر دارالقرآن الکریم استان را از جمله دستاوردهای مهم استان زنجان برشمرد و اظهار کرد: این فعالیت‌ها با شتاب بسیار خوبی به پیش می‌رود.

رنگرز، از میزبانان جلسه تلاوت و استماع که فرصت حضور و معرفی چهره‌ها و ظرفیت‌های قرآنی زنجان در این مراسم پرمخاطب را فراهم کردند قدردانی کرد.

بنابراین گزارش، تلاوت قراء زنجانی شامل یوسف قنبری، حسین قبادی، میثم محمدی، جعفر مرادی، سیدوحید موسوی و اجرای دعا و مناجات توسط فریبرز اسکندری، از جمله برنامه‌های این محفل بود.

مسعود موحدی‌راد از قاریان ممتاز خراسان رضوی هم میهمان دیگر این مراسم بود که به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.

در بخش دیگری از هفدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، محمدتقی میرزاجانی، معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن، ضمن خیرمقدم به جامعه قرآنی استان زنجان، گفت: همت شما قرآنیان عزیز که رنج سفر را بر خود هموار کردید و با انگیزه و اشتیاق در این برنامه حاضر شدید و به اجرای برنامه پرداختید قابل تحسین و بسیار ارزشمند است.

وی، برای میزبانی قرآنیان سایر استان‌هایی که مایل به حضور در این محفل هستند، اعلام آمادگی کرد.

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام صداقت‌نژاد، مشاور ارشد سازمان دارالقرآن‌الکریم و پژوهشگر قرآنی، گزیده‌ای از مفاهیم آیات ٧۵ تا آخر سوره واقعه را بیان کرد، سپس همین آیات توسط محمود رنگرز تلاوت شد.

پخش دو میان برنامه تصویری با موضوع جریانات اخیر در غزه و بیان رهبر معظم انقلاب در خصوص کتاب زندگی بودن قرآن کریم، از دیگر برنامه‌های هفدهمین جلسه تلاوت و استماع بود.

جلسات ماهانه تلاوت و استماع قرآن کریم، به همت شورای عالی قرآن، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.