پ

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، نشست هیأت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی شهرستان فریمان در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با حضور بانوان فرهیخته برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی موهبتی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریمان در این جلسه به تبیین اهداف ایجاد هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی پرداخت و به اهمیت حضور بانوان اندیشه ورز در حوزه قرآن پرداخت.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریمان در خصوص شناسایی طلبه های خواهر در هر شهر و محله برای شکل گرفتن تشکل های مردمی، تشکیل جلسات قرآن توسط فعالان قرآنی و آموزش قرآن به جامعه هدف، تذکر داشته و بر اهمیت اجرای این برنامه ها تاکید کرد. وی همچنین بر لزوم شناسایی قاریان خواهر و تشکیل مجمع قاریان توسط منوری (از بانوان فرهیخته) تاکید داشت.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فریمان در بخش دیگری از سخنانش بر شناسایی دقیق محلات و برنامه ریزی قبل از تشکیل کلاس و اطلاع رسانی فعالیت های قرآنی در گروه هیئت بانوان اندیشه ورز قرآنی تاکید کرد‌. همچنین در این نشست، منوری طرح تأسیس مجمع قاریان و دارالتحفیظ در این شهرستان را مطرح کرد که با نظر مساعد اعضاء مصوب شد.

در ادامه این نشست، شریفی یکی دیگر از اعضاء هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی نیز گزارشی از برنامه هیئت اندیشه ورز ارائه کرد و خواستار اطلاع رسانی فعالیت های قرآنی بانوان شد.

همچنین چوپانیان از دیگر اعضاء این هیئت در خصوص شناسایی افراد توانمند در زمینه فعالیت های قرآنی رایگان و کم هزینه، بازدید از فعالیت های قرآنی در شهر و روستا توسط سایر اعضای هیئت اندیشه ورز، اعلام برنامه های قرآنی قبل از اجرا و عمل کردن به وعده ها مطالبی را ارائه کرد. وی پیشنهاد داد که یک مدرسه تخصصی قرآن ایجاد شود تا مرحله به مرحله و به صورت سطح بندی شده آموزش قرآن در برنامه ها گنجانده شود.

همچنین در این جلسه مصوب شد مدیریت گروه مجازی هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی در پیام رسان ایتا به ایشان واگذار شده و اعضای گروه، گزارش فعالیت های انجام شده را برای وی ارسال نمایند.

سنجاقی، از اعضای دیگر هیأت اندیشه‌ورز قرآنی، در خصوص لزوم ایجاد مکانی برای همه فعالیت های قرآنی، مدرسه حفظ، محافل قرآنی ماهانه با حضور قاریان و حافظان، گروه تواشیح ونرم افزار های قرآنی، تاکید داشت.

در پایان این نشست ضمن تقدیر از زحمات خانم شریفی مسئول محترم قبلی هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی، چوپانیان به عنوان رئیس جدید، اسلامی به عنوان نایب رئیس و کهندل به عنوان دبیر هیأت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی شهرستان فریمان انتخاب شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.