پ

محمد رمضانی‌فرد، مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری آزمون مرحله سوم شانزدهمین دوره طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم گفت: آزمون این مرحله از ۲۶ آذرماه و با حضور ۸۶ نفر از حافظان قرآن کریم که حد نصاب‌های لازم را کسب کرده بودند، با معرفی نفرات برگزیده به پایان رسید.

وی با بیان اینکه در مرحله سوم شانزدهمین دوره، ۲۱ نفر حائز کسب مدرک درجه دو معادل حافظ ممتاز و مدرک کارشناسی ارشد شدند، ادامه داد: از این تعداد، ۷ نفر شامل حافظان خانم و ۱۴ نفر نیز از آقایان هستند.

رمضانی‌فرد با اشاره به قبول شدگان حائز کسب مدرک درجه دو افزود: ۲۸ نفر نیز در این مرحله موفق به کسب نمره بالای ۱۵۰ از ۱۸۰ امتیاز شدند که در صورت داشتن ۱۰ سال سابقه تدریس در زمینه حفظ قرآن کریم، حائز کسب مدرک درجه ۲ شده و به مرحله چهارم نیز راه پیدا خواهند کرد.

مدیر کل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن‌الکریم با اشاره به قبول‌شدگان در این مرحله افزود: این افراد در آزمون بعدی که شامل تفسیر ۱۵ جزء از قرآن کریم و همچنین کتاب علوم قرآنی مرحوم آیت‌الله محمدهادی معرفت می‌شود، شرکت خواهند کرد.

وی در خصوص شرکت‌کنندگان این دوره از آزمون حفظ، افزود: در این مرحله، تعداد قبول‌شدگان نسبت به دوره‌های گذشته بسیار بالاتر و حضور نوجوانان نیز چشمگیر بود.

یادآور می‌شود، طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، مصوبه ۵۷۳ نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و بالاترین آزمون در خصوص حفظ قرآن کریم در کشور محسوب می‌شود و دارای امتیازات خاصی است که علاقه‌مندان می‌توانند در این خصوص به سایت تلاوت مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.