پ

به گزارش تلاوت از تهران، آسیه محمدخانی کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: پروانه فعالیت دو خانه قرآن در شهرستان ری توسط سازمان دارالقرآن الکریم صادر شده است. وی اظهار داشت: این پروانه های فعالیت که توسط سازمان دارالقرآن الکریم صادر شده است، مربوط به خانه قرآن روستایی امیرالمؤمنین(ع) با مدیریت یاسر الفتی در روستای ده خیر از توابع شهرستان ری و حافظان نورالهدی با مدیریت مینا روهینا بوده و پروانه فعالیت این خانه های قرآن نیز در اختیار مدیران آن قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به ابلاغ دستورالعمل سازمان دارالقرآن الکریم مبنی بر تاسیس و فعالیت خانه‌های قرآن و عترت با هدف ایجاد فضاهای قرآنی در سطح شهرها و روستاها، اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران با تأسیس یک خانه قرآن روستایی و یک خانه شهری در شهرستان ری موافقت کرد.

وی خاطرنشان ساخت: محور اصلی فعالیت این خانه های قرآن را آموزش های عمومی قرآن کریم اعم از قرائت، حفظ و مفاهیم قران کریم اعلام کرد و افزود: هدف از تشکیل خانه قرآن، نشر و ترویج فرهنگ قرآنی، آموزش سبک زندگی قرآنی و گسترش آموزه‌های قرآن در میان خانواده‌ها و آحاد مردم و کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی با بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن است و در این مراکز قرآنی، علاقمندان به قرآن کریم در گروههای سنی مختلف زیر پوشش آموزش های قرآنی قرار می گیرند.

وی همچنین تأکید کرد: خانه قرآن و عترت تشکلی مردمی است که تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی توسط اشخاص حقیقی مطابق با مفاد دستورالعمل مربوطه در شهرها و روستاها تاسیس می‌شود.

گفتنی است، اخذ پروانه فعالیت خانه قرآن پس از طی تشریفات اداری و تأیید مدارک با امضای مشترک رئیس اداره امور قرآنی استان تهران و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مربوطه صادر می‌شود و خانه‌های قرآن شهری و روستایی پس از اخذ پروانه می‌توانند فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.