پ

حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و مسئول ستاد عملیات رمضان سازمان تبلیغات اسلامی و در خصوص برگزاری برنامه های اجرا شده توسط ستاد عملیات ماه مبارک رمضان در سازمان دارالقرآن الکریم گفت: کارگروه های عملیات ماه مبارک رمضان سال 1401 سازمان تبلیغات اسلامی با دو شعار “به امید خدا” و “ماه امید” و با محوریت انس با قرآن کریم و امید آفرینی در جامعه برنامه ریزی و به اجرا در آمد. وی افزود: این برنامه ها با تشکیل 15 کارگروه و با توجه به سیاستهای موضوع جهاد تبیین شکل گرفت و برنامه های متعددی نیز در سطح ستاد و استانها به اجرا در آمد. وی اظهار داشت: فعالیت های قرآنی عملیات رمضان در سایر استانها نیز به زودی جمع بندی و اطلاع رسانی خواهد شد.

حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ با اشاره برنامه های اجرا شده توسط ستاد عملیات رمضان گفت: برگزاری 12000 هزار محفل انس با قرآن کریم در قالب محافل جزءخوانی، محافل محله محور، کرسی های ثابت تلاوت، محفل انس با قرآن کریم با حضور رئیس قوه قضائیه و فعالان قرآنی و همچنین برگزاری نشست  بانوان اندیشه ورز با حضور معاون امور بانوان ریاست جمهور، بخشی از این برنامه ها بوده است.

وی افزود: برگزاری 1800 کرسی تفسیر در کشور، برگزاری برنامه های آموزشی در حوزه تفسیر، تولید برنامه و تولید محتوا با در نظر گرفتن شعار عملیات، برگزای نشست هم اندیشی بازگشت به قرآن با حضور علمای شیعه و سنی، برگزاری مسابقات تفسیر کوتاه سوره حجرات و لقمان با کلام استاد قرائتی با مشارکت سازمانها و ارگانها، بخش دیگری از فعالیت های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان می باشد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم خاطر نشان کرد: تقویت شبکه جلسات خانگی قرآن، برگزاری جشنواره ملی نورالثقلین با محوریت برنامه های رسانه ای و خلاقیت های رسانه ای با موضوع جلسات خانگی در رشته های مختلف هنری، تولیدات رسانه ای نقاشی با شن، تولید پادکست های قرآنی با بهره گیری از سخنان قرآنی استاد عابدینی با محوریت کتاب آداب انس با قرآن، بخش دیگری از فعالیت های ستادی ماه مبارک رمضان بوده است.

وی با اشاره به فعالیت های کارگروه کودک و نوجوان بیان داشت: در کارگروه کودک و نوجوان برنامه هایی همچون: برگزاری مسابقه تفسیر کلام دوست با مشارکت 127532 نفر در سی روز، برگزاری جشنواره “یک سبد یک آیه” با حضور 1356 نفر با محوریت ارائه عکس نوشته در سی موضوع در بستر پیام رسان شاد و توان پلاس، برگزاری 2800 جلسه تلاوت قرآن کریم با استفاده از ظرفیت کودک و نوجوان و دانش آموزان، برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم دانش آموزی با مشارکت 14000 نفر و همچنین کشف 1723 استعداد قرآنی از میان 14000 نفر از دانش آموزان از دیگر برنامه های سازمان دارالقرآن الکریم در ماه مبارک رمضان بوده است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به فعالیت های کارگروه ادیان و فرق افزود: کارگروه ادیان و فرق نیز در ماه مبارک رمضان، فعالیت های مختلفی را برنامه ریزی و اجرا کرده است که از آن جمله می توان به برگزاری برنامه ضیافت افطاری مسئولین استانها با علمای اهل سنت، برگزاری برنامه ضیافت افطاری با موضوع وحدت و مقاومت به تعداد 80 جلسه در 14 استان تلفیقی، تجلیل از 120 خانه قرآن اهل سنت در 14 استان،  برگزاری پویش قصه قدس با موضوع استکبارستیزی و وحدت امت اسلامی و تولید موزیک وحدت در ماه رمضان اشاره نمود.

حجت الاسلام اخوان صباغ در خصوص فعالیت های صورت گرفته توسط کارگروه آموزشی های تخصصی نیز اظهار داشت: کارگروه آموزش های تخصصی با تولید بسته های محتوایی با موضوع جلسات خانگی، جلسات تفسیری، جهاد تبیین با استفاده از سامانه مبشران و منابع تبلیغی، فعالیتهای متنوع و قابل قبولی را به اجرا درآورده است. وی اظهار داشت: کارگروه آموزش های تخصصی در ماه مبارک رمضان، دوره هایی را نیز با عنوان شیوه های استفاده از منابع تفسیری در تبلیغ را در اختیار مبلغین قرار داده است. وی افزود: ایجاد حلقات تبیین مفاهیم قرآن کریم توسط افراد آشنا با قرآن کریم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، مساجد و … از دیگر برنامه های کارگروه آموزش های تخصصی بوده است.

حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقران الکریم با اشاره به برنامه های کارگروه تبلیغ گفت: کارگروه تبلیغ با برگزاری مسابقه تبیین بینات با محوریت تولید محتوا با موضوع جهاد تبیین، اجرای برنامه های سحرگاهی و افطار، اجرای برنامه های تبلیغی ویژه مادران، فعالیت های خود را برنامه ریزی و اجرا نموده است. وی همچنین گفت: در کارگروه مبلغین، در 1000 نقطه تبلیغی کشور، برنامه پیوند آسمانی با موضوع ازدواج و جمعیت نیز اجرا شده است.

همچنین توزیع محتوای تبلیغی به استانها با موضوع جهاد تبیین و امیدآفرینی و ساماندهی گروههای جهاد تبلیغی، برگزاری نشست هم اندیشی مبلغین و مبلغات با عنوان روایت امید در قم جهت ایجاد گفتمان واحد در میان مبلغین با موضوع جهاد تبیین، از دیگر فعالیت های کارگروه تبلیغ بوده است.

وی همچنین بیان کرد: بنیاد هدایت نیز امسال در نمایشگاه قرآن در فضایی به مساحت 3000 متر با موضوع “مسجد جامعه پرداز” برنامه های متنوعی را برگزار کرد که با استقبال حاضرین روبرو شد.

اخوان صباغ در خصوص فعالیت های کارگروه مسجد و تشکلات دینی نیز اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان، برنامه هایی همچون پویش مراسم جزءخوانی به یاد دو شهید حرم مطهر رضوی، برنامه جمع آوری آثار با موضوع هر مسجد یک پایگاه قرآنی، مراسم روز قدس در 120 روستای شاخص کشور، سفر نغمه پردازان به سوریه، برگزاری مراسم سفره بهشتی با حضور قاریان و مادحین در سطح استانها، برگزاری هیئت خانگی قرآنی در سطح کشور اشاره نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.