پ

محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت گفت: براساس توافق‌نامه‌ای که روز گذشته، ۹ آذرماه، با سازمان دارالقرآن منعقد شد علاوه بر عضویت اتحادیه در هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی کشور، مشارکت در صدور مجوز تأسیس مؤسسات و خانه‌های قرآنی براساس آئین‌نامه‌های اجرایی که متعاقباً توافق خواهد شد، مورد تأکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: واگذاری دوره‌های آموزش عمومی به اتحادیه‌های مؤسسات قرآنی از جمله توافق اخیر اتحادیه با سازمان دارالقرآن است که سازمان در این واگذاری‌ها بر حُسن اجرای آن به عنوان دستگاه حاکمیتی نظارت خواهد کرد.

انجم‌شعاع اضافه کرد: تفاهم‌نامه اخیر اتحادیه کشوری و سازمان دارالقرآن، نقطه عطفی در توسعه و نهادینه‌سازی نقش مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های اجرایی قرآنی کشور است و امیدواریم مؤسسات قرآنی مردمی همچون گذشته پرچمدار فعالیت‌های قرآنی در عرصه‌های مختلف باشند تا در سایه تفاهم و همدلی با دستگاه‌های حاکمیتی و مسئول در تحقق تدابیر مقام معظم رهبری گام‌های ارزشمندی را بردارند.

وی بیان کرد: در رسیدن به این توافق، همراهی مشفقانه ریاست سازمان دارالقرآن، اعضای محترم هیئت مدیره و معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی نقش اساسی را ایفا کردند که به نیابت از هیئت مدیره و مدیران استانی از این عزیزان تشکر می‌کنم.

در یکی از ماده‌های این توافق‌نامه آمده است؛

«موضوع این توافق‌نامه «مشارکت در انجام برخی از برنامه‌ها و فعالیت‌های تحت راهبری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی با اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت» است.

شیوه نامه اجرایی این توافق‌نامه و همچنین مصادیق برنامه‌ها و فعالیت‌های قابل اجرا توسط اتحادیه در کارگروهی متشکل از نمایندگان رسمی سه طرف، بررسی و تصویب خواهد شد.»

همچنین در توافق آمده است «مدت اجرای این توافق‌نامه از اول شهریورماه ۱۴۰۰ تا اول شهریورماه ۱۴۰۲ است که در صورت تمایل سه طرف، قابل تمدید خواهد بود.»

دریافت سند تفاهم‌نامه با سازمان دارالقرآن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.