پ

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت‌الاسلام حمید حسنی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی زنجان، گفت: طرح حفظ موضوعی قرآن‌ کریم از شاخص‌ها و برنامه‌های ابلاغی سازمان دارالقرآن‌ الکریم است که امسال به عنوان یکی از اولویت‌های کاری ابلاغ شده و اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح حفظ موضوعی قرآن‌ «مستورا» با هدف گفتمان‌سازی و حفظ موضوعی قرآن‌ کریم در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی زنجان با اشاره به اینکه این طرح قرآنی با مشارکت و همکاری هیئت بانوان اندیشه‌ورز قرآنی استان زنجان اجرا خواهد شد، بیان کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۲ آیه موضوعی قرآن‌کریم انتخاب شده و در قالب یک کتابچه چاپ شده است که در اختیار شرکت‌کنندگان طرح قرار می‌گیرد.

این مسئول افزود: در طرح حفظ موضوعی قرآن که منبع آموزشی آن کتاب مستورا بوده است، ۱۲ آیه کاربردی با مقتضیات روز جامعه را داوطلبان حفظ خواهند کرد و در پایان دوره در صورت کسب امتیاز لازم گواهی‌نامه به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.

حسنی تصریح کرد: این طرح فرصتی برای ارزیابی هیئت‌های اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان و شهرستان‌ها است تا بتوانیم میزان استفاده از ظرفیت‌های شهرستان‌ها را ارزیابی کنیم.

این مسئول یادآور شد: در طرح حفظ موضوعی قرآن که منبع آموزشی آن کتاب مستورا است، آیات کاربردی با مقتضیات روز جامعه را داوطلبان و علاقه‌مندان، حفظ خواهند کرد و در پایان دوره در صورت دریافت امتیاز لازم گواهینامه به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مخاطبان این طرح دانش‌آموزان مقطع متوسطه و عموم بزرگسالان به ویژه کنشگران فرهنگی و قرآنی و حافظان قرآنی‌کریم هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.