پ

سعید زکی‌لو، پیشکسوت و مدرس قرآنی صبح امروز در جلسه مدیران سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران به عنوان رئیس فرهنگسرای قرآن معرفی شد و حکم خود را دریافت کرد.

پیش‌ از این سعید زکی‌لو در فرهنگسرای قرآن به عنوان مسئول واحد تولید محصولات قرآنی و رئیس واحد فرهنگسازی قرآنی همکاری داشته است که پس از خداحافظی رحیم خاکی، زمزمه‌های انتصاب وی به گوش رسید که امروز با اعطای حکم قطعی وی به عنوان مدیر این مجموعه قرآنی وابسته به سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران، معرفی شد.

سعید زکی‌لو، متولد سال ۱۳۴۲ در تهران است. وی از جمله قاریان و مدرسانی است که با کمتر از ۱۰ سال، جذب جلسات قرآن شده است. وی اولین جلسات آموزش روخوانی و روان‌خوانی‌اش را با اساتیدی چون حسین عبدالعلی و حجت‌الاسلام شیخ سلیمان آغوشانی آغاز کرده است و سپس تجوید را نزد علی مرادخانی، آموزش دیده و سپس نزد مرحوم استاد محمد غفاری تلمذ کرده و به جلسات قرآن مرحوم استاد بیوک اصل‌محمدی رفته و همچنین محضر محمد خواجوی را نیز درک کرده است. وی همچنین در محضر سیدمحسن خدام‌حسینی نیز شاگردی کرده است.

سعید زکی‌لو در کارنامه کاری خود مديريت فرهنگی ـ هنری منطقه ۱۸ شهرداری تهران و رياست فرهنگسرای خاتم(ص) را داراست.

فرهنگسرای قرآن در سال ۱۳۷۹ با هدف برپایی فعالیت‌های تخصصی قرآنی، ادبی و هنری و حمایت از هنرمندان در جهت خلق آثار هنری قرآنی و … در تهران به نشانی خیابان قزوین، نرسیده به سه‌راه آذری، نبش خیابان شهید کاظمی تأسیس شد و پیش از این (از خرداد ۹۹) رحیم خاکی، عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی مدیریت این مرکز را برعهده داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.