پ

به گزارش ایکنا، نخستین جلسه هفتمین دوره شورای مرکزی جمعیت قرآنی استان تهران روز گذشته، ۲۹ آبان‌ماه با حضور اعضا در دفتر مرکزی این جمعیت تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه با رأی‌گیری اعضای شورای مرکزی محمدرضا پورمعین به عنوان رئیس ابقا شد و یوسف افراش به عنوان نایب‌رئیس و حوریه عقبایی به عنوان دبیر این شورا انتخاب شدند.

همچنین مقرر شد جلسات شورای مرکزی جمعیت یکشنبه‌ها عصر، حداقل ماهی یکبار در دفتر مرکزی یا سایر نهادهای قرآنی متقاضی میزبانی برگزار شود.

براساس دستور جلسه دیگر شورای مرکزی، بر فعالیت‌های دانش‌بنیان و تولیدات آموزشی و مشارکت‌ها و همکاری‌های دولتی در برگزاری فعالیت‌های استانی و حتی ملی و بین‌المللی تأکید شد.

بنابر این گزارش، اعضای شورای مرکزی جمعیت قرآنی استان تهران از مسئولان قرآنی و دستگاه‌ها و نهادها خواستند تا با توجه به سیاست‌ها و رویکرد‌های دولت سیزدهم نسبت به واگذاری امور به بخش‌های مردمی اهتمام بیشتری داشته باشند.

بنابر گفته محمدرضا پورمعین، رئیس جمعیت قرآنی استان تهران «این جمعیت فعالیت خود را از سال ۸۵ آغاز کرده است و در حال حاضر با بیش از هزار عضو، دارای ۵۰۰ عضو فعال است که همواره با خودگردانی و کمک‌های خیرین و مردمی اداره می‌شود. جمعیت قرآنی استان تهران سال‌هاست متقاضی برگزاری نمایشگاه‌ها و مسابقات و آزمون‌های حفظ و محافل و مجالس قرآن و کرسی‌های هم‌اندیشی و ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی درقالب جلسات نقد منصفانه و پاسخ مسئولانه است».

وی گفت: امیدواریم در دور جدید با فعالیت بیشتر به ویژه در بخش واگذاری فعالیت‌ دولتی به بخش مردمی از نیروی عظیم و فعال انسانی در این جمعیت بهره‌مند شویم.

یادآور می‌شود، جمعیت قرآنی استان تهران در کارنامه خود برگزاری جلسات نقد منصفانه با صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان دارالقرآن الکریم را داشته است.

رأی‌گیری هفتمین دوره انتخابات شورای مرکزی جمعیت قرآنی استان تهران اول مهرماه برگزار شد که نتایج این دوره به ترتیب حداکثریت آرا، به این شرح است؛ محمدرضا پورمعین، حوریه عقبایی، یوسف افراش، رسول فلاح‌زرگران، محمد جاهی، حسین طرقی، منصور آقامحمدی، محمدحسین اکبری، محمدرضا خرمیان، مهدی نجفی و محبوبه کاتب.

بازرسان شورای مرکزی جمعیت قرآنی استان تهران با حداکثر آرا شامل محمد بادپا و علی‌اصغر میرزایی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.