پ

به گزارش تلاوت از کردستان، زهرا کاوه کارشناس اداره امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه از دیدار و گفتگوی شورای هیئات مذهبی استان کردستان با پیشکسوت و استاد قرآن خانم طوطی آئینی خبر داد.

کارشناس اداره امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قروه گفت: خانم طوطی آئینی متولد ۱۳۱۶ و ۸۶ ساله، ساکن روستای صندوق آباد از توابع شهرستان قروه بوده که از ۲۰ سالگی آموزش کلاس های قرآن را آغاز نمودند در این مدت ۶۶ سال هم در بخش خانم ها و هم آقایان فعالیت نموده اند تا جایی که چندین نوبت از کلاس های ایشان در شبکه های گوناگون صدا و سیما و شبکه استانی کردستان پخش شده است.

کاوه عنوان کرد: در لابلای کلاس های قرآنی برنامه های مذهبی و هیئتی نیز هر هفته در دستور کار بوده است. ایشان در روستای صندوق آباد به عمه طوطی مشهور هستند و اکثر داستان های قرآنی را در حافظه دارند او علاوه بر مربی قرآن ۲۰ سال نیز فرمانده پایگاه بسیج واحد خواهران و مسئول هیئت حضرت زینب(س) روستا بوده اند، پدر او مشهور به میرزا رمضان آئینی خود استاد قرآن بودند و ایشان کلاس یادگیری را نزد پدر در مکتب خانه آن زمان سپری نموده اند.

زهرا کاوه افزود: عمه طوطی پس از ۸۶ سال سن با برکت در بستر بیماری هستند و به همین بهانه، مظفر آئینی و حسن آئینی به نمایندگی از شورای هیئات مذهبی استان و شهرستان در منزل وی از نامبرده عیادت و از زحمات ۶۶ ساله فعالیت های وی تجلیل به عمل آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.