پ

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام علی تقی زاده رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در سفر به کشور عراق با روسای دارالقرآن عتبه علویه و حسینیه، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق و رئیس مرکز الوطنی لعلوم القرآن دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار رییس سازمان دارالقرآن الکریم از دارالقرآن عتبه حسینیه و عتبه علویه و بررسی ظرفیت‌های مشترک برای همکاری

در دیدار شیخ خیرالدین الهادی رئیس دارالقرآن عتبه حسینیه و جناب امیر کسار رئیس دارالقرآن عتبه علویه رییس سازمان دارالقرآن الکریم تجربه آموزش قرآن در سطوح مختلف خصوصا مباحث مرتبط با تدبر و سبک زندگی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی را تشریح نمود که با استقبال هر دو عتبه روبرو شد و قرار شد در این زمینه همکاری‌هایی در آینده تعریف شود.

دیدار با رایزن فرهنگی ایران در عراق، حجت الاسلام و المسلمین اباذری و بررسی ظرفیت‌های قرآنی در کشور عراق

در این دیدار ابتدا حجت الاسلام تقی زاده ظرفیت‌های موجود در سازمان دارالقرآن الکریم را تشریح نمود و در ادامه حجت الاسلام اباذری گزارشی از مجموعه فعالیتهای قرآنی در کشور عراق را ارایه کرده و به وجود فاصله زیاد بین حالت موجود با حالت مطلوب تصریح نمود.

وی از انتقال تجربه سازمان دارالقرآن الکریم در گسترش فعالیت‌های مردمی قرآنی در کشور عراق استقبال نموده و آمادگی خود را برای تعامل و هم افزایی با این سازمان اعلام کرد.

در این دیدار رییس سازمان دارالقرآن الکریم بر ظرفیت ویژه ی پیاده‌روی اربعین برای استفاده در راستای افزایش انس و تدبر زوار امام حسین علیه السلام با قرآن کریم تاکید کرد و مقرر شد در این زمینه طرح مشترکی پیشنهاد و پیگیری شود.

دیدار با دکتر رافع العامری، رئیس مرکز الوطنی لعلوم القرآن

در این دیدار در ابتدا ظرفیت‌ها و برنامه های قرآنی دو مجموعه بیان شد و در ادامه دکتر العامری از انتقال تجارت سازمان دارالقرآن در طراحی برنامه و مناهج آموزش قرآن استقبال نموده و به امکان همکاری با وزارةالتربیة عراق برای آموزش قرآن در مدارس ابتدایی و متوسطه در قالب یک لجنه مشترک اشاره نمود.

در ادامه حجت الاسلام تقی زاده با همراهی دکتر العامری بازدیدی از قسمت های مختلف مجموعه ی مرکز الوطنی لعلوم القرآنی داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.