پ

طرح نورالثقلین برای توانمند سازی و ایجاد بستری برای راه اندازی جلسات خانگی اقدام به شناسایی و جذب و سنجش مدرسین استانی طرح در سطح کشور نمود که بر اساس آن بالغ بر 400 مدرس در قالب سه عرصه تربیت قرآنی ، مهارتهای تبلیغی و آموزشی، علوم قرآنی و معارف اسلامی تایید شدند.

بر همین اساس معاونت تعلیم و تربیت با همکاری سایر قسمت های سازمان دارالقرآن الکریم برای آشنایی اولیه و تبیین و توجیه طرح اجلاسیه ای را در مشهد مقدس و با حضور چهره های نام آشنا و موثر فرهنگی در دستور کار قرار داد  و پس از آن اقدام به برگزاری دوره آموزش مقدماتی مدرسین نمود.

دوره مذکور در شرایط بحرانی ویروس منحوس کرونا و به جهت رفاه حال مدرسین گرامی، تحت عنوان دوره آموزش مجازی مدرسین نورالثقلین و با حضور حدود 400 نفر در سطح کشور و در بستر سامانه آموزش مجازی قرآن و عترت سازمان دارالقرآن الکریم در حال برگزاری است. این دوره در بازه زمانی ده روزه از تاریخ 25 دی ماه لغایت 5 بهمن ماه 1400 ادامه خواهد داشت.  پس از آن و طبق برنامه ریزی های به عمل آمده آزمون دوره در تاریخ 6 بهمن ماه در بستر سامانه فوق الذکر برگزار خواهد شد. از مدرسین گرامی پس از قبولی در این آزمون و دریافت تاییدیه نهایی به ادامه همکاری در طرح نورالثقلین دعوت به عمل خواهد آمد.

همچنین این معاونت در همین بازه زمانی علاوه بر دوره مدرسین ، درحال ارزیابی مدیران مراکز معرفی شده از استان ها است که بالغ بر 500 مرکز ظرف یک ماه گذشته اعلام همکاری نموده و از این تعداد حدودا 400 نفر تایید شده اند. پس از تاییدیه اولیه مراکز، از ایشان برای دوره توانمند سازی مدیران دعوت به عمل خواهد آمد که گزارش آن را در هفته های پیش رو به اطلاع خواهیم رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.