پ

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا اگرچه بیش از ۱۰ سال از سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن می گذرد و هنوز آمار مشخصی از تعداد حافظان قرآن کریم ارائه نشده ولی مدتی است که سازمان درالقرآن الکریم که زیرنظر سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کند، مبنا و محور فعالیت های خود را بر تربیت حافظان موضوعی قرآن قرار داده و حالا در نخستین گام به دنبال اجرای طرح مستوراست تا به عنوان مبنای فعالیت های بعدی این سازمان در راستای تربیت حافظان قرآن قرار گیرد.

به همین منظور امروز، شنبه ۲۷ آبان یک نشست خبری با حضور حجج اسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس ستاد راهبری حفظ کشور، علی تقی زاده رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و همچنین محمدمهدی بحرالعلوم مسئول دبیرخانه ملی حفظ قرآن کریم و محمدعلی خواجه پیری پیشکسوت قرآنی در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد و علاوه بر رونمایی از پوستر طرح ملی مستورا، مسئولان این طرح توضیحاتی درباره جزییات و نحوه اجرای طرح ارائه کردند. اما این نشست خبری تفاوت هایی با دیگر نشست ها داشت

درخواست پیشکسوت قرآنی از رئیس جمهور برای شرکت در طرح ملی حفظ موضوعی 

اولین و مهمترین نکته این بود که نشست خبری طبق قرار، راس ساعت شروع و در همان ساعتی که وعده داده بودند، خاتمه یافت؛ اتفاقی که کمتر در نشست های خبری شاهد آن هستیم.

تفاوت دیگر در این بود که قبل از تلاوت قاری خوشخوان مراسم که آیات ۲۶ و ۲۷ سوره اعراف را قرائت کرد، حجت‌الاسلام حمید محمودخانی که دستیار ویژه رییس سازمان دارالقرآن هم هست، توضیحاتی کوتاه درباره این آیات داد و به نکاتی اشاره کرد. مثلا خروج حضرت آدم از بهشت چگونه با حیله شیطان صورت گرفت یا مساله پوشش در این آیه چیست.

تفاوت دیگر این بود که مسئولان برگزارکننده به جای این که از مردم بخواهند تا در این طرح ملی شرکت کنند، به استناد آیه دوم سوره صف که می فرماید «یا ایهاالذین امنوا لم تقولون ما لاتفعلون؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! چرا سخنی می‌گویید که عمل نمی‌کنید؟» به مسئولان داخل نشست سفارش کرد تا هر کسی به اضافه اعضای خانواده اش در این طرح شرکت کند. خواجه پیری که این سخنان را می گفت، از آیت الله سید ابراهیم رئیسی هم خواست تا حضور خود در این طرح را اعلام کند که یکی از حاضران مساله ریا را مطرح کرد و خواجه پیری گفت این کار ریا نیست بلکه تبلیغ دین است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.