پ

محمد مهدی بحرالعلوم، مسئول دبیرخانه ملی حفظ قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به ثبت‌نام نوزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: ثبت‌نام اولیه این دوره از طرح از دوم اسفند آغاز شد تا دو نوبت یعنی ابتدا تا پانزدهم و بعد تا ۲۰ اسفندماه تمدید شد، اما با توجه به استقبال و درخواست‌های مکرر علاقه‌مندان به قرآن این طرح تا پایان هفته جاری یعنی تا ۲۵ اسفند‌ماه تمدید شد.

وی با بیان اینکه این تاریخ به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود، افزود: این دوره از آزمون‌ها در سه مقطع ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم برگزار و مرحله اول آن، جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ به صورت همزمان در سراسر کشور برپا می‌شود. ثبت‌نام در این مرحله نیز از طریق سایت تلاوت انجام می‌شود. مرحله اول این آزمون نیز به صورت کتبی و شامل ترجمه و حُسن حفظ است. محل‌های برگزاری آزمون نیز در ۹۹ حوزه در سراسر کشور است.

‌مسئول دبیرخانه ملی حفظ قرآن کریم اظهار کرد: هزینه ثبت‌نام آن ۲۲۰ هزار تومان اعلام شده است. این آزمون شرط سنی ندارد و اتباع غیر ایرانی می‌توانند در آزمون ثبت‌نام کنند.آزمون‌ها نیز در چهار مرحله برپا می‌شود. مرحله دوم آزمون به صورت شفاهی طی دو نوبت در سال انجام خواهد شد.

بحرالعلوم تصریح کرد: طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، مصوبه شماره ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و بر همین اساس، قبول‌شدگان و دارندگان مدارک تخصصی حفظ می‌توانند از مزایایی همچون اعطای مدرک همتراز کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مزایای درجات هنری، امتیازات اداری، استخدامی و اعطای کمک‌هزینه تحصیلی برخوردار شوند. لذا به کسانی که در رشته‌های این دوره حائز امتیاز لازم شده و قبول شوند در پنج درجه، مدرک تخصصی با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی صادر و اعطا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.