پ

به گزارش اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، سید ناصر حسینی، سرپرست اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: به مناسبت روز پرستار و ولادت حضرت زینب کبری (س) جمعی از پرستاران حافظ قرآن کریم تجلیل می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که در روایات دینی برای حفظ قرآن فضیلت، ثواب و پاداش بسیاری ذکر شده است، افزود: طبق روایات و احادیث همان‌طور که قرآن کریم در حق مؤمنان شفاعت می‌کند حافظ و عامل قرآن نیز در قیامت دارای مقام شفاعت است.

سرپرست اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تلاوت و انس با قرآن از سفارش‎های مکرر معصومان (ع) است و حفظ قرآن به‌طور طبیعی به انس با آیات الهی می‎انجامد؛ زیرا حافظ قرآن باید برای تثبیت محفوظات قرآنی‎اش دست‌کم روزی چند بار به قرائت قرآن بپردازد و ارزش این عمل برای پرستارانی که شبانه‌روز در کنار بیماران خدمت می‌کنند بسیار بالاتر است.

وی با اشاره به آیه «أَلا بِذِکرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» افزود: ذکر و یاد خدا تأثیر بسزایی در روح و روان آدمی دارد و دل‎ها در پرتو آن آرام می‎گیرد و تلاوت و حفظ قرآن نوعی ذکر خداوند است که انسان در پرتو آن از هجوم بسیاری از فشارهای روانی و اضطرابات درونی مصون می‌ماند، لذا تلاوت و انس با قرآن و یک درجه بالاتر از آن یعنی حفظ آیات الهی برای مشاغلی همچون پرستاری می‌تواند سکینه و آرامش قلبی به همراه داشته باشد تا بتوانند بهتر و در آرامش بیشتر به بیماران امدادرسانی کنند.

گفتنی است در سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) مراسم تجلیل از پرستاران حافظ قرآن کریم برای اولین بار در استان خراسان شمالی برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.