پ

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام مجید سماواتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیشابور اظهار داشت: با همکاری شورای هیئات مذهبی و تشکل های قرآنی مردمی شهرستان نیشابور، برنامه های قرآنی متنوعی در دهه اول محرم، در سطح هیئت های مذهبی، مؤسسات قرآنی و خانه های قرآن و عترت شهری و روستایی، برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری نشستی با حضور مدیران تشکل های قرآنی مردمی شهرستان در محل اداره تبلیغات اسلامی نیشابور، عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد مدیران مؤسسات قرآنی و خانه های قرآن شهری و روستایی علاوه بر برگزار مراسم عزاداری دهه اول محرم در محل تشکل های قرآنی، با هیئت های مذهبی محلات نیز همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیشابور بیان کرد: در جلسه هماهنگی رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان و مدیر مؤسسه قرآنی سلسله‌الذهب عرفان نیشابور نیز پس از مشورت و همفکری مقرر شد مراسمات عزاداری هیئت های مذهبی سطح شهرستان با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاریان اعزامی مؤسسات قرآنی و یا قاریان حاضر در هیئت مذهبی انجام شود.

حجت الاسلام سماواتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیشابور گفت: تکریم قاریان قرآن کریم توسط هیئت امناء و مسئولین هیئات مذهبی باعث خواهد شد تا در آینده شاهد رشد چشمگیر برنامه های قرآنی در هیئات مذهبی باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیشابور گفت: تاکید بر این است که حضور قاریان و اساتید قرآن در هیئات مذهبی صرفا به تلاوت آیاتی از قرآن در ابتدای مراسمات عزاداری محدود نشود. وی یادآور شد: در دهه اول محرم امسال نیز تشکل‌های قرآنی مردمی برنامه های متعددی شامل جزءخوانی قرآن کریم، ختم سوره های منتخب و هدیه ثواب تلاوت به ساحت امام حسین(ع) و سایر اهل بیت(ع) را در برنامه دارند.

به گفته سماواتی، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، برگزاری کلاس های آموزش عمومی و تخصصی قرآن کریم و برپایی هیئات عزاداری با حضور قرآن آموزان در محل تشکل های قرآنی نیز در این دهه اجرا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.