پ

به گزارش تلاوت از همدان، مسعود عباسی کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان گفت: اولین جلسه کمیته قرآن و تشکلهای اسلامی ستاد دهه فجر شهرستان همدان با حضور اعضای آن برگزار شد.

حجت الاسلام وحید عباسی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان به کلیه اعضاء جلسه که کارشناسان قرآنی و فرهنگی دستگاهها، سازمانها و نهادهای شهرستان همدان بودند  خوش آمد گویی عرض نموده و سخنان خویش را با بیان اینکه انقلاب اسلامی وارد گام دوم خودش شده و توقع می رود که ادارات، نهادها، سازمانها و دستگاهها در راستای تحقّق فرمایشات رهبری تصمیمات مؤثّر و راهبردی را داشته باشند ادامه داد.

عباسی در ادامه افزود: در بیانیه گام دوم رهبری، بحث عقلانیت دینی مطرح است که مبنای رجوع آن به قرآن است. زیرا انقلاب اسلامی نشأت گرفته از روح و جان قرآن است. چرا که قرآن، منظومه ایی  است که ریشه و اساس تمامی فعالیت های مؤثر و هدایتگر بشری است و دهه فجر انقلاب اسلامی برونداد آن است. آنچه در این کمیته قرآنی و فرهنگی که در پی 18 کمیته ستاد دهه فجر شهرستان مورد توجه است، برگزاری برنامه های شاخص با رویکرد مردم نهاد بودن آنها می باشد.

مسعود عباسی کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان و دبیر کمیته گفت: بومی سازی، تلاش اعضای کمیته در راستای مردمی سازی کلیه برنامه ها و فعالیت های این کمیته مورد تأکید می باشد. در ضمن، وی توضیح داد که، پیش از تشکیل جلسه کمیته مزبور، فرم خام اعلام برنامه های پیش بینی شده در اختیار اعضاء کمیته قرار داده شده تا برنامه ها و طرح های پیشنهادی مجموعه خود را به این کمیته  اعلام نمایند.

در پایان، مسعود عباسی افزود: جلسه مزبور در روز دوشنبه 20 دی ماه از ساعت 8:30 صبح در سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد و هر یک از اعضای کمیته برنامه ها و طرح های پیش بینی شده مجموعه خود را به صورت مکتوب ارائه نمودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.