پ

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در نشست شورای مرکزی هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی گفت: امروز جهاد تبیین مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب است و برای تحقق کامل آن باید روحیه اندیشه‌ورزی و تبیین‌گری هم در میان قشر مذهبی‌ به‌ویژه بانوان فرهیخته ترویج شود و بسترسازی عملیاتی در این زمینه صورت پذیرد.

وی برگزاری جلسات تفسیر و تدبر در قرآن کریم را جهت شکل‌گیری شبکه تبیین‌گری مهم و انسان‌ساز ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این جلسات نقش اساسی در گسترش اندیشه جهاد تبیین دارد و بانوان می‌توانند نقش کلیدی در این زمینه داشته باشند.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه گسترش جریان قرآنی در میان دانشگاهیان کشور ابراز داشت: دروس معارف دانشگاهی در زمینه قرآنی دارای خلاء جدی است و سازمان دارالقرآن الکریم با استفاده از ظرفیت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی و از طریق ایجاد ارتباط با گروه‌های معارف دانشگاه می‌تواند در اعتلای جریان اندیشه قرآنب نقش‌آفرینی کند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم اظهار داشت: در قرارگاه قرآنی جهاد تبیین تاکنون بیست صنف قرآنی را شناسایی شده و لازم است فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم قرآنی به این شبکه عظیم‌ دعوت شوند.

وی تصریح کرد: هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی باید به مأموریت مشخصی دست پیدا کند و نتایج عملیاتی فعالیت‌ها تا پاییز سال جاری اعلام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.