پ

نبی مکرم اسلام (ص) خود به عنوان اولین حافظ قرآن کریم، به ذهن سپاری آیات قرآن را توصیه فرموده و بسیاری از صحابه نیز نسبت به این مهم اهتمام نمودند. از آن پس، حفظ قرآن کریم به عنوان سنت نبوی و مورد تأکید ائمه هدی به عنوان هنری ماندگار میان مسلمانان رایج گردید. شيعه و سني، پير و جوان، مرد و زن، كارمند و كارگر، همه و همه در هر جايگاه اجتماعي و با هر زبان و آئيني، همواره جان خود را با پرتو روح بخش كلام الهي روشن داشته اند و حفظ قرآن کریم مقدمه ای مؤثر برای این مهم تلقی شده است.
به لطف و یاری خداوند متعال، اولین مرحله هفدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم روز جمعه 23 اردیبهشت 1401 در حوزه غرب استان گلستان در گرگان (سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان) و در حوزه شرق در گنبد کاووس (دبیرستان بنت الهدی) برگزار شد.
این مرحله از آزمون با حضور 189 نفر (106 نفر در حوزه شرق و 83 نفر در حوزه غرب که 83 نفر خانم و 106 نفر آقا) از حافظان قرآن کریم و عاشقان کلام وحی در سه رشته حفظ کل، حفظ 20 جزء و حفظ 10 جزء و به صورت کتبی برگزار شد.
لازم به ذکر است آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم هر سال در چهار مرحله به همت سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.