پ

در آیین اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان وزارت نیرو، ۲۷ آبان‌ماه پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی، مرجع تقلید و استاد حوزه، به این رقابت‌ها منتشر شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَقَدْ جِئْنَاهُمْ بِكِتَابٍ فَصَّلْنَاهُ عَلَىٰ عِلْمٍ هُدًى وَرَحْمَةً لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ؛ ما کتابی برای آنها آوردیم که (اسرار و رموز) آن را با آگاهی شرح دادیم، (کتابی) که مایه هدایت و رحمت برای جمعیتی است که ایمان می‌آورند.» (اعراف / ۵۲)

قرآن، کتابی است سرتاسر نور؛ هر فردی از افراد بشر که آن را بر نفس خود عرضه کند، می‌تواند به قدر سعه‌ی وجودی‌اش از دریای بی‌کران آن متنعم شود و سعادتمند حقیقی انسانی است که هر روز بر سر این خوان پرعظمت الهی بهره‌مند شود.

متأسفانه قرآن به عنوان مهمترین و متقن‌ترین منبع در دین شریف اسلام مورد کم‌لطفی و بی‌مهری قرار گرفته و هر قدر با این سرمایه بی‌نظیر ارتباط برقرار کنیم در بعد فردی و اجتماعی از آثار شگرف آن بهره‌مند می‌شویم. اکنون که شما عزیزان توفیق حضور در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن وزارت نیرو را دارید، شکر این نعمت الهی را به جا آوردید و توجه داشته باشید که لازمه تداوم این روزی، جاری کردن مضامین گران‌سنگ آن از زبان به عمل، در کنار تلاوت آن است، چرا که هدف غایی نزول قرآن که هدایت بشریت است در سایه فهم و عمل به آن ممکن خواهد بود.

در شرایط کنونی که دنیا در عرصه‌های گوناگون آکنده از شبهات و دستاویزهای شیطانی برای گمراهی است، انس با قرآن کریم، این معجزه جاودان نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و چنگ زدن به این حبل الهی می‌تواند هر یک از مسلمانان را در حصنی از الطاف پروردگار قرار دهد و از دیگر سو، سدی غیر قابل نفوذ در برابر هجوم فرهنگی ایجاد کند.

در پایان توفیق همگان را در محشور بودن با قرآن، از خداوند متعال مسئلت دارم.

والسلام علی عبادالله الصالحین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.