پ

محمد رمضانی فرد «مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن الکریم» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد برگزاری آزمون «مرحله سوم شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم» خبر داد این آزمون در تاریخ ۲۶ آذر ۱۴۰۰ با حضور ۸۳ نفر از حافظان قرآن کریم که بیش از آن در دوره‌های گذشته شرکت کرده و حدنصاب بالایی را کسب کرده بودند برگزار شد.

وی افزود: از ۸۲ نفری که در این آزمون حضور داشتند تعداد ۲۱ نفر از حفاظ کل قرآن کریم حائز دریافت مدرک درجه‌دو هم‌طراز با فوق‌لیسانس شدند که ۷ تن از آنان خواهران و بقیه برادران هستند. همچنین تعداد ۲۸ نفر نیز از حافظان قرآن، ضمن کسب مدرک درجه‌دو به دلیل اینکه نمره بالاتر از ۱۵۰ امتیاز را از ۱۸۰ کسب کردند در صورت داشتن ۱۰ سال سابقه تدریس می‌توانند در آزمون مرحله چهارم نیز شرکت کنند.

به گفته رمضانی، منابع شرکت‌کنندگان مرحله چهارم درزمینهٔ تفسیر ۱۵ جلد قرآن کریم و همچنین مباحث علوم قرآنی مرحوم آیت‌الله معرفت خواهد بود که این افراد پس از تائید شورای ارزیابی حافظان نسبت به سابقه تدریس، می‌توانند در مرحله چهارم شرکت کنند.

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: آزمون دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بالاترین آزمون در خصوص حفظ قرآن کریم در کشور شمرده می‌شود که از امتیازهای خاصی برخوردار است و حفاظ می‌توانند با مراجعه به سایت www.telavat.com بامطالعه و آشنایی با ضوابط این آزمون‌ها با آگاهی کامل در این آزمون شرکت کنند.

وی همچنین به ویژگی‌های آزمون مرحله سوم شانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم اشاره کرد و گفت: ازجمله این ویژگی‌ها حضور تعداد بالای راه‌یافته به این مرحله بود که در طول ۱۵ دوره گذشته بی‌سابقه بوده است ضمن اینکه حضور موفق نوجوانان در این آزمون نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این دوره بوده است به‌عنوان‌مثال امسال یک نوجوان ۱۲ ساله به نام محسن باقر پور نوشهر از استان اردبیل توانست در این آزمون به حدنصاب بالایی دست پیدا کند یعنی هم موفق به دریافت مدرک درجه‌دو به‌عنوان حافظ ممتاز قرآن کریم شد و هم این فرصت را خواهد داشت که اگر قصد تدریس حفظ قرآن کریم را در آینده داشته باشد با کسب ۱۰ سال سابقه تدریس خواهد توانست در مرحله چهارم شرکت کند.

محمد رمضانی در پایان اذعان کرد: امیدواریم دستگاه‌های مختلف نسبت به اطلاع‌رسانی و اختصاص امتیازات در خصوص این آزمون اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا انشا الله سال‌به‌سال شاهد رشد کیفی و کمی حفاظ قرآن در سطح کشور باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.