پ

 خبرگزاری شبستان، گروه دین و اندیشه، سی‌وهشتمین نشست سراسری رؤسای ادارات امور قرآنی و نشست مشترک کارشناسان و رؤسای ادارات امور قرآنی کشور از ۶ تا ۱۰ خرداد با حضور حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در این سازمان و مجموعه فرهنگی آموزشی آدینه تهران در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام «علی تقی‌زاده»، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، در روز سوم این نشست که امروز صبح، در سالن جلسات سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد با اشاره به اینکه این نشست با موضوع طراحی برنامه‌های قرآنی در سطح استان‌ها برای سال ۱۴۰۳ برگزار شده است، گفت: یکی از موضوعات اصلی این نشست، ادامه نهضت زندگی با آیه‌ها است که در ماه مبارک رمضان، ۳۰ آیه در ۳۰ روز برای فهم، حفظ، تبیین و عمل انتخاب شده است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به اینکه در دهه ولایت و عید غدیر آیه «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن دِینِکُمْ فَلاَ تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ» محور قرار گرفته است، گفت: برای ماه محرم نیز آیه «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»، محور قرار گرفت.

به نقل از روابط عمومی سازمان دارالقرآن الکریم وی با بیان اینکه این آیات نیز به دلیل حادثه اخیر شهادت رئیس جمهور، عملیات وعده صادق و اتفاقات غزه با محتوای مقاومت انتخاب شده است، گفت: در ایام اربعین نیز آیه «وَ تَعاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَ التَّقْوی» محور قرار خواهد گرفت.

یادآور می‌شود، نشست رؤسای ادارات امور قرآنی از ۶ تا ۸ خرداد و نشست مشترک کارشناسان و رؤسای ادارات امور قرآنی سراسر کشور ۹ و ۱۰ خردادماه در مجتمع آدینه در حال برگزاری است. برنامه اختتامیه این نشست‌ها پنجشنبه ۱۰ خرداد با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.