پ

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با رئیس و معاونان دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح برنامه‌های خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و با اشاره به اینکه تکثر نهادهای فرهنگی یک فرصت است، گفت: تمرکز بر یک نهاد در عرصه فرهنگ بدون شک تهدیدآفرین است.

وی ادامه داد: تنوع در نهادهای فرهنگی بسیار خوب است، اما این تنوع و تکثر باید با هم افزایی همراه باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: ما نسبت به نهادهای فرهنگی نگاه هم افزا داریم و از همه ظرفیت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی برای پیشبرد اهداف خود در راستای اعتلای فرهنگ جامعه استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی زبان گویایی در پاسخگویی علمی فرهنگی به شبهات و مسائلی که دنیای مدرن برای جامعه بوجود آورده است، دارد.

اسماعیلی به ظرفیت‌های عظیم دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر اشاره کرد و ابراز داشت: تلاش‌های دفتر فرصت بزرگی برای نهادهای حاکمیتی است و از همه این ظرفیت‌ها در جهت رشد و اعتلای سطح فرهنگ جامعه نهایت استفاده را خواهیم داشت.

وی در پایان بر ضرورت تداوم جلسات هم افزایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دفتر تبلیغات اسلامی تأکید کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در دیدار محمدمهدی اسماعیلی، «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه امروز اوضاع فرهنگی کشور رضایت بخش نیست، گفت: امروز از جهات مختلفی همچون تولیدات، مصرف و اقتصاد فرهنگی شاهد اوضاع رضایت بخشی نیستیم.

ی با اشاره به چالش‌های پیش روی عرصه فرهنگ در کشور، عنوان کرد: نباید در عرصه فرهنگی، نگاه امنیتی حاکم باشد زیرا این موضوع موجب آسیب‌های بسیاری می‌شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه در عرصه فرهنگ باید نگاه تمدن سازی نوین اسلامی حکمفرمایی کند، به نکات رهبر معظم انقلاب در رابطه با این زمینه در بیانیه گام دوم اشاره کرد و عنوان داشت: باید نگاه بازسازی و ایجاد تمدن نوین اسلامی به فرهنگ داشته باشیم و بدانیم اگر این نگاه را برجسته سازی کنیم، سطح فرهنگ جامعه ارتقا یافته و ارزش‌های انقلاب اسلامی در بطن آحاد جامعه بومی سازی و نهادینه می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی خاطرنشان کرد: بدون شک با نگاه حمایتی، ریل گذارانه و تقویت کننده، جایگاه و منزلت مولدان اصلی عرصه فرهنگ و هنر اصالت پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امروز با تکثر جدی مراکز فرهنگی مواجه هستیم، ابراز کرد: ما دستگاه‌های متعددی در عرصه فرهنگ داریم و نمی‌توان ارشاد را یگانه مرجع و دستگاه تأثیرگذار و مدیریت کننده عرصه فرهنگ شناخت.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی بر ضرورت توجه و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت عظیم فرهنگی و هنری نهفته در حوزه‌های علمیه تأکید و تصریح کرد: درست است که ارشاد یک دستگاه مولد فرهنگی است، اما می‌تواند به صورت خلاقانه به ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد توجه کند و گواهی می‌دهم که در حوزه‌های علمیه ظرفیتی بزرگ در عرصه هنر و فرهنگ نهفته است که باید احیا و به آن توجه شود.

وی با تشریح اقدامات دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه‌های فرهنگی و با بیان اینکه این نهاد مقدس در عرصه فضای مجازی، هنر و رسانه و در مسأله محوری اتفاقات بزرگی را رقم زده است، گفت: ما به دلایل مختلف نمی‌توانیم حمایت‌های لازم را از فعالان این عرصه داشته باشیم، از این رو آن نهادی که باید فعالان این عرصه را حمایت کند تا به بازیگران میدانی عرصه فرهنگ تبدیل شوند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی با اشاره به ظرفیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر ابراز داشت: این دفتر یک دستگاه حاکمیتی نیست، بلکه یک نهاد انقلابی است که ظرفیت‌های خود را در عرصه تبلیغ دین و ارتقای سطح فرهنگی جامعه به کار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.