پ

به گزارش ایکنا، سازمان اداری و استخدامی کشور طی نامه‌ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی با انتصاب قاریان، حافظان و مدرسان قرآن کریم دارای گواهینامه‌های درجه یک تا چهار در مشاغل مورد عمل دستگاه‌‌های اجرایی کشور موافقت کرد.  در این نامه آمده است:

شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در جلسه مورخ پنجم تیرماه ۱۴۰۲ با عنایت به ماده دو آیین‌نامه اجرایی تبصره ذیل ماده ۶۶ قانون مدیریت خدمات کشوری با انتصاب دارندگان گواهینامه‌های درجات یک تا چهار قاریان و مدرسان قرآن کریم(موضوع ماده‌واحده مصوبه جلسه ۸۲۱ مورخ شانزدهم مهرماه ۱۳۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی) در مشاغل مورد عمل دستگاه‌های اجرایی بر اساس جدول شماره یک به شرح پیوست (ممهور به مهر شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی) موافقت کرد.

از آنجا که دارندگان این گواهینامه‌ها صرفاً از مزایای مترتب بر شغل بهره‌مند می‌باشند، طبقات ورودی این دسته از کارمندان برای بهره‌مندی از مزایای مربوط به شرح جدول شماره دو به پیوست (ممهور به مهر شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی) تعیین می‌شود. شایان ذکر است انتصاب دارندگان درجات یک تا چهار حفظ قرآن(موضوع ماده سه مصوبه جلسه ۵۷۳ مورخ هشتم آذرماه ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی) در مشاغل جدول شماره یک بلامانع می‌باشد.

بر اساس گزارش ایکنا، پیگیری این موضوع از سال‌ها قبل در دستور شورای توسعه فرهنگ قرآنی قرار داشت، اما این موضوع از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مراحل تصویب را طی کرد یا متوقف شده بود.

اجرای قانون خدمات کشوری برای قاریان، حافظان و مدرسان قرآن + سند

در نهایت پس از برگزاری جلسات متعدد و بعد از پیگیری‌های بیشتر ابتدا این موضوع از سوی سازمان اداری و استخدامی متوقف شده بود. در ادامه جلسات کارشناسی بین مسئولان شورای توسعه فرهنگ قرآنی و شورای عالی سرمایه انسانی برگزار و توضیحات لازم در این زمینه ارائه شد تا اینکه در نهایت با انتصاب قاریان، حافظان و مدرسان قرآن کریم دارای گواهینامه‌های درجه یک تا چهار در مشاغل مورد عمل دستگاه‌‌های اجرایی کشور موافقت شد.

اجرای قانون خدمات کشوری برای قاریان، حافظان و مدرسان قرآن + سند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.