پ

حسین بهبودی مدیرکل توسعه مشارکت های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به نقش خانه­ های قرآن و عترت به عنوان فراگیرترین تشکل قرآنی در اقصی نقاط کشور گفت: با توجه به نقش بی­بدیل خانه های قرآن در ترویج و تعمیق فرهنگ قرآن و اهل­بيت در جامعه اسلامی و اجرای سیاست­های قرآنی کشور، لازم است فعالیت خانه های قرآن در هموارترین مسیر جهت توسعه برخوردار بوده و واجد مطلوب­ترین سطح کیفیت باشند تا بتوانند نقش محوری خود را ایفا کنند. حصول به این نقطه مطلوب و ترسیم مسیر راه، نیازمند اطلاع دقیق از وضعیت موجود است. مدیرکل توسعه مشارکت های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به ظرفیت­ها، فرصت­ها، تهدیدها، قوت­ها، چالش­ها و موانع پیش­روی خانه­های قرآن و عترت اظهار کرد: این مسائل از جمله موضوعاتی است که در ترسیم دقیق تر راه وصول به قله مطلوب و هرگونه سیاست­گذاری و برنامه­ریزی برای شتاب بخشی به پیمایش مسیر نقش مهمی ایفا می کند. لذا جهت دست­یابی به واقعیت موجود در عرصه فعالیت خانه­های قرآن و عترت به ویژه پس از شیوع بیماری کرونا و تلاش برای تنظیم سند تحول در افق میان مدت و بلند مدت توسعه فعالیت­های مربوط، پایش خانه­های قرآن و عترت در دستور کار سازمان دارالقرآن الکریم قرار گرفت.

بهبودی به طرح پایش خانه های قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: این طرح در دو مرحله خوداظهاری و پایش میدانی تنظیم گردیده و پس از توجیه کارشناسان قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان­ها و اطلاع ­رسانی به خانه ­های قرآن و عترت، گام نخست آن از نیمه شهریور آغاز و تا پایان مهرماه ادامه یافت. طی این مدت حدود 5000 خانه قرآن و عترت در این مرحله مشارکت نموده و با ورود به سامانه تعریف شده، اطلاعات خواسته شده را بارگذاری نمودند.

وی در ادامه گفت: از امروز 22 آذرماه گام دوم پایش و ارزیابی مبتنی بر رصد میدانی خانه­ های قرآن و عترت با مشارکت حدود 300 نفر از کارشناسان و ارزیابان واجد شرایط آغاز و تا 22 بهمن ادامه خواهد داشت. طی این مرحله کارشناسان منتخب با حضور در محل فعالیت خانه قرآن و عترت ضمن تجلیل و تکریم از مدیران خانه، نسبت به گفتگو و بررسی کمیت و کیفیت فعالیت، گروه­های هدف، جغرافیای فعالیت، اثر گذاری فعالیت­ها، ظرفیت و استعداد خانه و اهم موانع پیش­روی خانه­های قرآن و عترت اقدام خواهند نمود.

مدیرکل توسعه مشارکت های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص اهمیت پایش خانه های  قرآنی و نتایج حاصله آن گفت: با تبیین دقیق وضعیت خانه های قرآن، سمت و سوی سیاست­ها و اولویت برنامه­های پیش­رو در کشور و البته رسالت مسئولان و متولیان فعالیت­های قرآنی در وضعیت کنونی مشخص خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.