پ

محمد رمضانی مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، روز جمعه 20 اسفند ماه سال جاری در محل سازمان دارالقرآن الکریم و با حضور 20 نفر از حافظان کل قرآن کریم که حائز نمرات متناسب برای حضور در این آزمون شده اند و دارای 10 سال تدریس حفظ نیز هستند برگزار خواهد شد.

 وی اظهار کرد: مدرک نهایی این آزمون با امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و با عنوان مدرک درجه یک (استاد حفظ قرآن کریم) و همتراز با مدرک دکترا به حافظانی که در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند اعطا و از امتیازات درجات هنری نیز برخوردار خواهند شد.

رمضانی در خصوص سؤالات این آزمون گفت: سؤالات این آزمون متشکل از 75 سؤال که شامل 50 سوال چهار گزینه ای و 25 سوال تشریحی از کتاب تفسیر نمونه حضرت آیت الله مکارم شیرازی و کتاب علوم قرآنی حضرت آیت الله معرفت خواهد بود برگزار می گردد.

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه اظهار کرد: این آزمون از ساعت 14:30 روز جمعه مورخ 20 اسفند ماه و به مدت سه و ساعت و نیم ادامه خواهد داشت. وی گفت: پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه ها بررسی شده و از طریق سایت تلاوت به آدرس Telavat.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

رمضانی گفت: حافظانی که به این مرحله راه پیدا کرده اند جزو حافظان ممتاز کشور می باشند. وی بیان کرد: این افراد به جهت کیفیت حفظ و قرائت، فعالیت تأثیرگذار در رشته حفظ قرآن کریم در استان خود و همچنین به لحاظ تسلط بر ترجمه، تفسیر 15 جزء از قرآن کریم و مفردات و علوم قرآنی، جزو حافظان ممتاز کشور محسوب می گردند.

قابل ذکر است که آزمون های طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، مصوبه جلسه 573 شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.