هدف اصلی کار جوشش جریان قرآنی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: هدف اصلی کار، جوشش جریان قرآنی است، یعنی ما به دنبال جوشش و سپس خروش هستیم، از طرفی محدودیت‌ها، محدودیت‌هایی است که ما برای حیات خود ایجاد می‌کنیم، بنابراین نباید محدودیت در مسئله قرآن با امور مادی در هم آمیخته شوند.

وی افزود: خداوند متعال در میان تمام انبیای الهی، عصاره آن‌ها را پیغمبر اسلام قرار داده و در تمام اندیشه‌های بشری، الهی و معنوی کتابی به نام قرآن را بر ایشان نازل کرده است.

طاهری خطاب به کارشناسان قرآنی گفت: قرآنی که برای اهل‌بیت و صحابه پیامبر مقدس بوده و خداوند در بستر تاریخ آن را قرار داده و به واسطه گزینش‌هایی که در عالم اتفاق می‌افتد شما را به عنوان کارشناس قرآنی گزینش کرده است، از طرفی مقدس‌ترین کلام توسط مقدس‌ترین فرشته به مقدس‌ترین انسان و مقدس‌ترین کتابی که هدایتگر تاریخ بشریت بوده امروز، در دست شما قرار دارد.

وی ادامه داد: نگاه شما به قرآن بسیار مهم است و باید نگاه خود را نسبت به قرآن کریم تنظیم کنید، زیرا خداوند متعال برکت و تابش تشعشع نورانی قرآن را بر ما تنظیم خواهد کرد، بنابراین نسبتی که ما با قرآن می‌گیریم به همان اندازه قرآن با ما آن نسبت را خواهد گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اگر زاویه دید ما به قرآن جهاد فی سبیل‌الله باشد راه‌های حرکت و تعالی ما باز خواهد شد، در غیر این صورت اتفاق دیگری رخ خواهد داد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: زمانی که شما فی مرضات‌الله حرکت می‌کنید، قطعاً در آن امتدادی وجود دارد که به بی‌نهایت متصل است، یعنی یکی از نشانه‌های حرکت فی مرضات‌الله، جریان ساختن قرآنی است، در صورتی که در کارهایی که انجام می‌دهید چشمه ایجاد نشده باشد، لازم است زاویه دید خود و یا به نوعی تفکر خود را نسبت به قرآن تنظیم کنید.

طاهری تأکید کرد: هدف اصلی کار، جوشش جریان قرآنی است، یعنی ما به دنبال جوشش و سپس خروش هستیم، از طرفی محدودیت‌ها، محدودیت‌هایی است که ما برای حیات خود ایجاد می‌کنیم، بنابراین نباید محدودیت در مسئله قرآن با امور مادی در هم آمیخته شوند.

استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

برگزاری جلسه مسئولین ستاد عملیات ماه مبارک رمضانرفع موانع «چاپ و نشر قرآن کریم» رویکرد سازمان...ابلاغ برنامه‌های ماه رمضان در اردبیل/برنامه...برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در...ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان پایگاه مجازی «شاد»...انس با قرآن افزایش مسئولیت‌پذیری را در پی داردبانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور ایجاد می‌شوداجرای طرح «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های...درخواست سازمان دارالقرآن درخصوص برپایی مراسم...فارس با سه طرح شاخص قرآنی به استقبال ماه مبارک...نشست آغاز عملیات فصل بندگی ویژه ماه مبارک رمضان...دست‌اندرکاران تدوین سند فعالیت‌های قرآنی استان...تشریح برنامه‌های اداره امور قرآنی تبلیغات...هدف اصلی کار جوشش جریان قرآنی استبرنامه تلویزیونی «شهد رمضان» قابلیت ملی شدن داردضبط برنامه قرآنی «شهد رمضان» در کلانشهراراک تبیین و تشریح موضوع مهدویت برای نسل کودک و...ستاد ملی کرونا تصمیمات مومنانه و اخلاق مدار... تدبر در قرآن با تصویرسازی ذهنی برای کودکان در...امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در...
آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُمْ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَىٰ إِلَى السَّمَاءِ فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ ۚ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ﴾
اوست که همه آنچه را در زمین است برای شما آفرید، سپس آفرینش آسمان را [که به صورت ماده ای دود مانند بود] اراده کرد و آن را به شکل هفت آسمان [همراه با نظامی استوار] درست و نیکو قرار داد؛ و او [به قوانین و محاسباتِ] همه چیز داناست.
قرآن

معرفی سوره‌ی القلم

ذكر قسمتي از صفات ويژه رسول خدا (ص) مخصوصاً‌ اخلاق برجسته ايشان، بيان قسمتي از صفات زشت دشمنان، بيان عظمت قرآن و اشاره به قيامت.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو