ماه رمضان؛ فرصت احصای مضامین قرآنی متناسب با نیازهای جامعه

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه عملیات تواصی به حق و صبر بر اساس مبانی و مفاهیم قرآنی، مهم‌ترین برنامه سازمان تبلیغات اسلامی در سال جدید است، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای احصای مضامین قرآنی متناسب با درد‌ها و نیاز‌های امروز جامعه بیان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا، درباره مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی این سازمان طی سال جدید گفت: مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی سازمان از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود و عملیات تواصی به حق و صبر، براساس مبانی و مفاهیم قرآنی شکل می‌گیرد.
وی با بیان اینکه قرآن، کتاب زندگی، استقامت و پیشرفت، و حیات‌بخش است، اظهار کرد: باید از فرصت ماه مبارک برای ضرورتی که امروز جلوی ما قرار گرفته است، بهینه‌ترین استفاده را داشته باشیم. بهار قرآن، ماه مبارک رمضان است و مهم‌ترین برنامه قرآنی ما در ماه مبارک این مسئله است.
‌رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه برنامه هیئت‌های مذهبی و گروه‌های جهادی مرتبط در سال جدید قرآن‌محور است و هر کدام معنا و مضمونی دارند، ادامه داد: برای تجدید حیات روحی و معنوی جامعه یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر، بهره‌مندی از مواهب این ماه مبارک است لذا باید بهترین ایده‌ها را از این ایام‌الله، استخراج کنیم تا بتوانیم خدمت مؤثرتری در طول سال به مردم عزیز داشته باشیم.
وی گفت: بهره‌ای که باید از این ماه گرفته شود، برگرفته از تلاوت، مفاهیم و مضامین قرآنی و همچنین جرعه‌ای نوشیدن از معارف قرآن و تدبر و تفسیر قرآن کریم است که متناسب با درد‌ها و نیاز‌های امروز جامعه باید انتخاب شود.
 
قمی با بیان اینکه شرایط موجود کرونا، وظیفه و رسالتی را بر گردن ما از جنس تسهیل، تأمین و تواصی گذاشته است، افزود: لذا تلاش می‌کنیم تا رسالت‌مان را در ترویج گفتمان قرآنی بیش از پیش در جامعه دنبال کنیم. بر این اساس از جمله برنامه‌های ما برپایی جلسات فاخر قرآنی در خانه‌ها، بوستان‌ها و حتی کوچه‌هاست و اینکه جزء‌خوانی چگونه باشد و چگونه اجرا شود را در دستورکار داریم.
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

برگزاری جلسه مسئولین ستاد عملیات ماه مبارک رمضانرفع موانع «چاپ و نشر قرآن کریم» رویکرد سازمان...ابلاغ برنامه‌های ماه رمضان در اردبیل/برنامه...برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در...ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان پایگاه مجازی «شاد»...انس با قرآن افزایش مسئولیت‌پذیری را در پی داردبانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور ایجاد می‌شوداجرای طرح «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های...درخواست سازمان دارالقرآن درخصوص برپایی مراسم...فارس با سه طرح شاخص قرآنی به استقبال ماه مبارک...نشست آغاز عملیات فصل بندگی ویژه ماه مبارک رمضان...دست‌اندرکاران تدوین سند فعالیت‌های قرآنی استان...تشریح برنامه‌های اداره امور قرآنی تبلیغات...هدف اصلی کار جوشش جریان قرآنی استبرنامه تلویزیونی «شهد رمضان» قابلیت ملی شدن داردضبط برنامه قرآنی «شهد رمضان» در کلانشهراراک تبیین و تشریح موضوع مهدویت برای نسل کودک و...ستاد ملی کرونا تصمیمات مومنانه و اخلاق مدار... تدبر در قرآن با تصویرسازی ذهنی برای کودکان در...امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در...
آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُمْ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَىٰ إِلَى السَّمَاءِ فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ ۚ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ﴾
اوست که همه آنچه را در زمین است برای شما آفرید، سپس آفرینش آسمان را [که به صورت ماده ای دود مانند بود] اراده کرد و آن را به شکل هفت آسمان [همراه با نظامی استوار] درست و نیکو قرار داد؛ و او [به قوانین و محاسباتِ] همه چیز داناست.
قرآن

معرفی سوره‌ی الإنشقاق

اين سوره نيز عموماً به مسأله معاد اشاره دارد و حوادث هولناك روز قيامت را بيان مي‌كند.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو