پایان پایش ۱۸۰۰ مؤسسه قرآنی / ۳۰۰ مؤسسه غیر فعال شد

مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به طرح ارزیابی و پایش مؤسسات قرآنی گفت: از مجموع دو هزار و ۸۶ مؤسسه‌ تحت نظارت سازمان دارالقرآن الکریم، بالغ بر هزار و ۸۰۰ مؤسسه رصد شدند و متأسفانه فعالیت حدود ۳۰۰ مؤسسه قرآنی متوقف شده است.

حسین بهبودی، مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به طرح ارزیابی و پایش مؤسسات قرآنی گفت: طرح پایش و رصد مؤسسات در دو گام انجام شد و به پایان رسید. یک گام این طرح، خوداظهاری و گام دیگر، رصد میدانی بود که طی آن حدود ۱۸۰ نفر به ما کمک کردند.
 
وی افزود: از مجموع دو هزار و ۸۶ مؤسسه‌ای که تحت نظارت سازمان دارالقرآن فعالیت می‌کنند، بالغ بر هزار و ۸۰۰ مؤسسه رصد شدند، یعنی در حال حاضر این تعداد مؤسسه قرآنی در کشور نفس می‌کشند و در ایام شیوع کرونا فعالیت‌شان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی متوقف نشده است.

مدیر اداره توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: در این ایام و همزمان با شیوع کرونا، چیزی حدود ۳۰۰ مؤسسه قرآنی به هر شکل فعالیتشان متوقف شده است، اما این‌ها را رها نکرده‌ایم و با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم، وضعیت آن‌ها را هم رصد می‌کنیم.

 
بهبودی با تأکید بر اینکه باید پیگیری‌های بیشتری برای چرایی تعطیلی این مؤسسات صورت گیرد، گفت: طی پیگیری‌های مقدماتی مشخص شد برخی از این مؤسسات به طور دائم متوقف شده‌اند و هیچ اراده‌ای از سوی مدیران برای بازگشت وجود ندارد و همچنین بخشی دیگر متأثر از وضعیت موجود، فعالیتشان متوقف شده است. به این معنی اراده بازگشایی برخی از مؤسسات همچنان از سوی مدیران وجود دارد که اگر شرایط به حالت عادی بازگردد، آن‌ها مجدداً فعالیتشان را احیا می‌کنند.

وی با بیان اینکه خروجی‌های به‌دست آمده خیلی قابل توجه است و ساعت‌ها زمان می‌برد که یک یک آن‌ها را تحلیل کنیم، گفت: باید ببینیم که هر کدام از مؤسسات قرآنی چه فعالیت‌هایی را در حوزه‌های مختلف داشته‌اند. بر این اساس حدود ۱۱۰ شاخص مورد ارزیابی قرار گرفت که جلسات مفصلی نیازمند است تا نسبت مؤسسات به این شاخص‌ها تحلیل و بخشی از آن هم اطلاع‌رسانی شود.

استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

برگزاری جلسه مسئولین ستاد عملیات ماه مبارک رمضانرفع موانع «چاپ و نشر قرآن کریم» رویکرد سازمان...ابلاغ برنامه‌های ماه رمضان در اردبیل/برنامه...برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در...ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان پایگاه مجازی «شاد»...انس با قرآن افزایش مسئولیت‌پذیری را در پی داردبانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور ایجاد می‌شوداجرای طرح «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های...درخواست سازمان دارالقرآن درخصوص برپایی مراسم...فارس با سه طرح شاخص قرآنی به استقبال ماه مبارک...نشست آغاز عملیات فصل بندگی ویژه ماه مبارک رمضان...دست‌اندرکاران تدوین سند فعالیت‌های قرآنی استان...تشریح برنامه‌های اداره امور قرآنی تبلیغات...هدف اصلی کار جوشش جریان قرآنی استبرنامه تلویزیونی «شهد رمضان» قابلیت ملی شدن داردضبط برنامه قرآنی «شهد رمضان» در کلانشهراراک تبیین و تشریح موضوع مهدویت برای نسل کودک و...ستاد ملی کرونا تصمیمات مومنانه و اخلاق مدار... تدبر در قرآن با تصویرسازی ذهنی برای کودکان در...امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنندگان در...
آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ﴾
آنان که به غیب ایمان دارند و نماز را بر پا می دارند و از آنچه به آنان روزی داده ایم، انفاق می کنند.
قرآن

معرفی سوره‌ی الأنعام

مبارزه با شرك و بت‌پرستي، دعوت به اصول سه گانه توحيد – نبوت – معاد و ذكر اعمال و كردار و بدعتهاي مشركان.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو