حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی:

سازمان تبلیغات اسلامی خادم، خادمان قرآن است

رییس سازمان تبلیغات اسلامی: وظیفه ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی نشر معارف قرآنی و خدمت به خادمان قرآن است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع فعالان قرآنی اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت و جایگاه والای قرآن اظهارداشت: تمسک به قرآن راه‌حل تمامی مسائل و مشکلات است و در این رابطه تفاوتی میان مسائل اقتصادی، سیاسی و یا فرهنگی نیست.

وی افزود: راه‌حل اصلی برای انجام هر کاری بازگشت به قرآن است و این راه از طرف خداوند متعال مقرر شده و تمسک به قرآن برای برطرف کردن مشکلات جامعه ضروری و تدبر درآیات نورانی قرآن برای اهل دقت غیرقابل‌اجتناب است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن بیان این مطلب که هنر بزرگ امام راحل به فرموده مقام معظم رهبری وحدت بود و این مهم برگرفته از قرآن است، ابرازداشت: راه برطرف کردن مشکلات و مسائل بزرگ حاکمیتی هم باید از مفاهیم قرآنی استخراج شود و این نکته از اصول رهبران انقلاب اسلامی به شمارمی‌رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با لزوم پرداختن به مفاهیم متعالی قرآن به شیوه‌ها و راه‌های مختلف اظهار کرد: مسائل بزرگ با مراجعه به قرآن حل می‌شوند بنابراین حفظ، نشر و تبلیغ مفاهیم قرآن ضروری و یک وظیفه الهی است.

وی در رابطه با وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به قرآن و خادمان آن بیان کرد: تبلیغات اسلامی به معنای نشر معارف قرآنی است و برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در راستای خدمت به خادمان قرآن تنظیم شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نهادهای دولتی محدودیت‌هایی برای انجام فعالیت‌های خود دارند اما رابطه سازمان تبلیغات اسلامی با قرآن و عزیزان اهل سنت؛ خدمت‌رسانی است و عزم و اراده راسخی برای انجام این وظیفه در این سازمان وجود دارد.

استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿ذَٰلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ ۛ فِيهِ ۛ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ﴾
در [وحی بودن و حقّانیّت] این کتابِ [با عظمت] هیچ شکی نیست؛ سراسرش برای پرهیزکاران هدایت است.
قرآن

معرفی سوره‌ی الزخرف

اهميت قرآن و نبوت پيامبر اسلام، مبارزه با تقليدهاي كوركورانه، اشاره به ارزش‌هاي باطلي كه حاكم بر افراد بي ايمان است، بيان اندرزهاي سودمند و مؤثر.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو