رییس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد؛

عملکرد موفق، موثر و قدرتمند سازمان دارالقرآن در حوزه قرآن کریم

حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در در سی‌ودومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور  ضمن قدردانی از زحماتی که در حوزه قرآن انجام شده است، گفت: این قدردانی را در سطوح مختلف از همه مدیران قرآنی و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین اخوان صباغ دارم که می‌توانم شهادت بدهم ایشان زحمت‌های دیگری را هم ناگزیر و توأمان برعهده دارند و ما از فعالیت‌های ایشان راضی هستیم، چرا که توانسته‌اند موفق، موثر و قدرتمند این مسیر را پیش ببرند.
مراسم رونمایی از چند اثر پژوهشی و اختتامیه طرح توسعه آموزش عمومی تفسیر قرآن کریم در سی‌ودومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل سازمان دارالقرآن الکریم امروز سه‌شنبه، پنجم اسفندماه، طی جلسه‌ای با حضور حجج اسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز و محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حمید محمدی، دبیر شورای عالی توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور و مهدی اخوان صباغ، رییس سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست ضمن قدردانی از زحماتی که در حوزه قرآن انجام شده است، گفت: این قدردانی را در سطوح مختلف از همه مدیران قرآنی و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین اخوان صباغ دارم که می‌توانم شهادت بدهم ایشان زحمت‌های دیگری را هم ناگزیر و توأمان برعهده دارند و ما از فعالیت‌های ایشان راضی هستیم، چرا که توانسته‌اند موفق، موثر و قدرتمند این مسیر را پیش ببرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جهت‌گیری، سمت‌وسو و خط اصلی فعالیت‌های قرآنی درست است و عمق و توجه مضاعف به فرمایشات مقام معظم رهبری کار بسیار خوبی است که دوستان ما در شورای عالی توسعه فعالیت‌های قرآنی انجام داده‌اند، گفت: مسئله اصلی اهتمام افزون‌تر به تدبر تفسیر مضامین و مفاهیم قرآن کریم است. البته معنی آن بی‌اعتنایی به ظاهر قرآن، روخوانی و روانخوانی و قرائت خوب و حفظ و کتابت نیست؛ آن‌هایی هم که موضوعیت دارند، نیل به مفاهیم قرآن کریم و همه‌گیر کردن قرآن و معارف است که باید افزون‌تر باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه قرآن را در خانه‌های مردم بردن خط درستی است که این سوگیری باید با قوت انجام شود، افزود: نکته دیگر این است که باید این فعالیت‌ها تقویت شوند؛ لذا جامعه قرآنی باید تقویت شود و تقویت آن در گرو توسعه آن است. این موضوع مانند کوهی است که اگر قله آن درخشان است، به دلیل دامنه وسیع آن است.
حجت‌الاسلام قمی با اشاره به افکارسنجی که اخیراً در جامعه دانشگاهی انجام شده است، اظهار کرد: طی این افکارسنجی، بالغ بر ۹۷% اعتقاد قاطع به خدای متعال دارند و بالای ۹۰ درصد قرآن را با کلماتش از سوی خداوند متعال می‌دانند. این باور با همه ملاحظات افکارسنجی انجام شده است و نشان‌دهنده این است که این باور به خدا وجود دارد، اما مؤانست، ارتباط و بهره‌مندی نیست و ما جرعه‌ای از معارف قرآنی را به عنوان جامع ایرانی نمی‌نوشیم. این خسارت بزرگ و جبران‌ناپذیری است که باید آن را تمام کنیم.
وی با تأکید بر اینکه قوی‌شدن ما به توسعه جامعه قرآنی در گرو قوی شدن به کار توسعه گفتمانی بسیار قدرتمند است، گفت: این نیاز امروز انقلاب اسلامی است. ما حق نداریم کار‌های سیاسی انجام دهیم، اما گفتمان قرآنی را متناسب با نیاز‌های جامعه و اولویت‌های انقلاب اسلامی باید ترویج دهیم. توسعه فرهنگ قرآنی و گفتمان قرآنی متناسب با فرهنگ و اولویت‌های امروز جامعه برگردن ما است؛ لذا بهترین فرصت این کار در ماه مبارک رمضان است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: ما به بهره‌مندی‌های افزون‌تر از حقایق آسمانی در جامعه‌ای که ذاتش و باطنش مکتبی است، نیاز داریم. جامعه عمیقاً مکتبی امروز ما جهادش امید است و این امید هرچه که گفتمان انقلاب امروز است را محقق می‌کند. محوریت قرآن در ماه مبارک رمضان نه تنها باید واگویه شود، بلکه باید به مفاهمه گذاشته شود. هرچند دشواری‌های افزون‌تری پیش روی جامعه قرار داده شده است که نیازمند اهتمام مضاعف و اجتماع مومنانه است؛ لذا باید در گام دوم انقلاب که کار‌ها دشوارتر شده است و سرعت حوادث افزون‌تر و تقریباً گسترده‌تر شده است، قطعاً فتوحات هم گسترده‌تر خواهد شد؛ لذا طلیعه این فعالیت‌ها ماه مبارک رمضان خواهد بود و عملیات گسترده تبلیغی در ماه مبارک رمضان در مدار قرآن و بسیار قدرتمند باید پیش گرفته شود.
حجت‌الاسلام قمی با بیان اینکه امسال جامعه تبلیغ در ماه رمضان اقدام متفاوت و سخت‌گیرانه‌ای را پیش خواهیم گرفت که مشعشع و متنوع در وادی گفتمان کردن اولویت‌های انقلاب اسلامی بر مدار قرآن از مضامین آن خواهد جوشید، گفت: این فعالیت‌ها به ساده‌ترین بیان‌ها در نسبت ملموس، وثیق، قابل درک و لمس برای جامعه در خواهد آمد و در این مسیر کوتاهی نخواهیم کرد؛ لذا از همین امروز برای عملیات ماه مبارک رمضان با همدیگر عهد خواهیم بست تا اقدامی موثر را در ماه مبارک رمضان رقم بزنیم. این فعالیت‌ها اعم از اینکه شرایط کرونایی هم باشد، کوتاه نخواهیم آمد و به انواع و روش‌های مختلف و به بهترین وجه که قابل سنجش و ارزیابی باشد، این فعالیت‌ها را انجام خواهیم داد؛ لذا تقویت جامعه مکتبی، جامعه قرآنی و مجموعه‌های قرآنی و تقویت سازمان دارالقران کریم را در این فعالیت‌ها خواهیم داشت، اما هدف‌گیری اصلی ترویج معارف قرآنی در ماه مبارک رمضان است.
استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿اللَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ﴾
خدای یکتا که جز او هیچ معبودی نیست، زنده و قائم به ذات [و مدبّر و برپا دارنده ونگه دارنده همه مخلوقات] است.
قرآن

معرفی سوره‌ی العلق

اين سوره ابتدا به پيامبر دستور قرائت و تلاوت قرآن را مي‌دهد و سپس به آفرينش انسان اشاره مي‌كند و به انسانهاي ناسپاس وعده مجازات دردناك مي‌دهد.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو