حجت الاسلام اخوان صباغ:

تعریف‌ عملیات‌های اجرایی، هوشمند و اثرگذار براساس مطالبات رهبر انقلاب از جمله فعالیت‌های اصلی سازمان دارالقرآن الکریم در سال جدید خواهد بود

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در افتتاحیه سی و دومین نشست روسای ادارات امور قرآنی به مطالبات قرآنی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و خواستار برنامه‌ریزی دقیق، هدفمند، هوشمند و کاربردی فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در فضای جامعه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی اخوان صباغ، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در افتتاحیه سی و دومین نشست روسای ادارات امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان‌ها، طی سخنانی به مطالبات قرآنی مقام معظم رهبری و سیاست‌های قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم اشاره کرد و گفت: برطرف کردن، حل کردن یا مخفی کردن مشکلات با ارائه آمار و گزارشات و نمایش فعالیت‌ها، صحیح و در فضای کشور کاربردی نیست، بلکه ممکن است اثرات مخربی به دنبال داشته باشد.
 
حجت‌الاسلام اخوان صباغ با اشاره به مطالبات قرآنی رهبر معظم انقلاب گفت: امروز ارائه آمار‌های متعدد در فضای مبلغین، فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی نیز رسوخ کرده است و این در صورتی است که آثار مثبت و هوشمند این نوع فعالیت‌ها در فضای جامعه دیده نمی‌شود یا کمتر دیده می‌شود.
 
وی افزود: امروزه اولویت در فضای فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی، برگزاری متعدد جلسات و فعالیت‌های قرآنی نیست، بلکه اثرگذاری آن‌ها مورد نظر است. طراحی هوشمند و مؤثر قرآنی به منظور ارائه مفاهیم کاربردی و تولید محصولات اثرگذار، مثبت و هدفمند در جامعه باید هدف نهایی فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی قرار گیرد.
 
حجت‌الاسلام اخوان صباغ ادامه داد: به‌همین منظور، طراحی برنامه‌ها براساس دو اصل اثرگذاری و هوشمند بودن جزو ملاک‌های اصلی و شعار‌های مبنایی سازمان دارالقرآن الکریم در سال ۱۴۰۰ خواهد بود و در این مسیر باید از ظرفیت رسانه و فضای مجازی نیز بهره برد.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه سخنان خود به مطالبات فرهنگی و قرآنی رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: تعریف‌کردن عملیات‌های اجرایی، هوشمند و اثرگذار براساس مطالبات رهبر انقلاب از جمله فعالیت‌های اصلی سازمان دارالقرآن الکریم در سال جدید خواهد بود و در این راستا از ظرفیت‌های فکری و اسنادی که از سوی مقام معظم رهبری ارائه شده است، بهره‌گیری خواهد شد. مشخص شدن نقش و نوع فعالیت‌های جامعه قرآنی نیز باید بر اساس این بیانیه تنظیم و به مرحله اجرا درآید.
حجت‌الاسلام اخوان صباغ گفتمان‌سازی معارف قرآنی، تربیت قرآنی و رشد انسان‌ها بر مبنای آموزه‌های قرآن را مهمترین فعالیت تربیتی سازمان دارالقرآن الکریم در سال جدید دانست و با اشاره به اهمیت ترویج و توسعه این فعالیت‌ها در سطح کشور، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استانی جهت برنامه‌ریزی برنامه‌های اجرایی و اثرگذار را خواستار شد.
 
وی شناخت و بکارگیری صحیح ابزار‌های گفتمان‌سازی در فضای حقیقی و مجازی را مهم و ضروری ارزیابی کرد و با اشاره به مطالبات قرآنی رهبر معظم انقلاب، خواستار برنامه‌ریزی دقیق، هدفمند، هوشمند و کاربردی فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در فضای جامعه شد.
استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُمْ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَىٰ إِلَى السَّمَاءِ فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ ۚ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ﴾
اوست که همه آنچه را در زمین است برای شما آفرید، سپس آفرینش آسمان را [که به صورت ماده ای دود مانند بود] اراده کرد و آن را به شکل هفت آسمان [همراه با نظامی استوار] درست و نیکو قرار داد؛ و او [به قوانین و محاسباتِ] همه چیز داناست.
قرآن

معرفی سوره‌ی الحج

معاد و بيان دلايل آن، مباحثي در مورد مسأله حج و سابقه تاريخي آن، تشويق به نماز و زكات و امر به معروف و نهي از منكر و بيان توكل كردن به خداوند.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو