فعالیت ۲۵ مؤسسه فرهنگی قرآنی و عترت استان بوشهر پایش می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن‌الکریم در سفر به استان بوشهر از پایش فعالیت 25 مؤسسه فرهنگی قرآنی و عترت استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر ،حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی، در جلسه توجیهی ارزیابان طرح پایش و رصد موسسات قرآنی استان از پایش فعالیت‌های ۲۵ مؤسسه فرهنگی قرآنی و عترت استان بوشهر خبر داد.

مدیرکل ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن‌الکریم گفت: با توجه به اینکه مجموعه سازمان دارالقرآن در چند سال اخیر مبادرت به صدور مجوز مؤسسات فرهنگی قرآنی کرده، تصمیم گرفته شده در قالب یک طرح آخرین وضعیت مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت مورد پی‌گیری، پایش و رصد قرار بدهد.

وی افزود: در مرحله‌ی اول این طرح، در اوایل سال جاری با حضور مدیران مؤسسات خود اظهاری صورت گرفت و در مرحله دوم به صورت میدانی و در قالب بازدید گروه‌های ارزیاب از مؤسسات قرآنی که در استان دایر هستند این مقدمات که در مرکز کشور فراهم شده و کار انتخاب نمایندگان جهت توجیه صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام شفیعی تصریح کرد: در این طرح ۱۰ نفر از سازمان دارالقرآن به استان ها اعزام شده‌اند که در نشست با ارزیابان هر استان، معرفی شده‌اند و کار آموزش، توجیه و آشناسازی آنان را انجام می‌دهند و گروه‌ها را جهت حضور در مؤسسات مهیا می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن‌الکریم حمایت پشتیبانی از مؤسساتی که به خاطر شرایط کرونا با مشکل روبرو شده اند را از دیگر اهداف سفر خود عنوان کرد و افزود: در این سفر ضمن دلجویی از فعالان قرآنی که به صورت خودجوش و مردمی در خدمت ساحت مقدس قرآن کریم در حال خدمت هستند، آخرین وضعیت آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، اکثر فعالیت‌های این عزیزان تعطیل شده و دچار مشکلات بسیار زیادی در پرداخت اجاره بها، هزینه مکان و هزینه کادر شده‌اند و اتفاقاتی رخ داده که بر اساس آن، همین حداقل درآمدی را هم که پیش بینی کرده بودند، الان به خاطر این مشکلات با مشکل روبرو شده است.

حجت‌الاسلام شفیعی ابراز داشت: امیدواریم ضمن ارزیابی، دلجویی و تعظیم و تکریم، آخرین وضعیت مؤسسات قرآنی در سطح کشور به دست بیاید و با برنامه‌ریزی منسجم‌تری نسبت به دسته‌بندی و برنامه‌ریزی جهت حمایت، پشتیبانی و رفع مشکلات و موانعی که دارند اقدام شود.

استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿ذَٰلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ ۛ فِيهِ ۛ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ﴾
در [وحی بودن و حقّانیّت] این کتابِ [با عظمت] هیچ شکی نیست؛ سراسرش برای پرهیزکاران هدایت است.
قرآن

معرفی سوره‌ی القارعة

اين سوره به طور كلي از معاد و مقدمات آن سخن مي‌گويد و به پاداش درستكاران و عذاب بدكاران اشاره مي‌كند.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو