تشریح فعالیت های قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در هفت ماهه اول سال 99

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر به تشریح فعالیت های قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر در هفت ماهه اول سال 99 پرداخت.
 

به گزارش روابط عمومی اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر، جواد احمدی منفرد اظهار داشت: این مجموعه خدوم دینی از اول انقلاب تاکنون با توسعه فعالیت های فرهنگی و قرآنی موجب تقویت باورهای دینی و مذهبی مردم در سطح جامعه شده است.
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی گستره ترین شبکه نیروی انسانی و آموزش قرآن کریم در سطح کشور را داراست اظهار داشت: از جمله زمینه های مهم و تخصصی فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی، برنامه های متنوع قرآنی است که توسط این سازمان در سطح کشور اجراء می‌شود که به جرات می توان گفت منظم ترین و منسجم ترین برنامه های قرآنی توسط سازمان تبلیغات اسلامی اجراء می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت های قرآنی هفت ماهه در سال 1399 اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر ابراز داشت: در سال گذشته با برنامه ریزی مناسب و تعامل با دستگاه های اجرایی و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود استان، با توجه به شیوع ویروس کرونا فعالیت های قرآنی در استان به شکل و شیوه نوینی برگزار شد.
احمدی منفرد با اشاره به فعالیت 300 موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در سطح استان اکثر این مراکز در فضای مجازی به گسترش و نشر توسعه فعالیت های قرآنی مشغول بودند.
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر توسعه برنامه های آموزشی ، تبلیغی و ترویجی و مشارکت جامعه قرآنی در جریان های اجتماعی سه محور اساسی فعالیت های قرآنی در سال 99 ذکر کرد.
وی با اشاره به فعالیت های آموزشی گفت: با توجه مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر بسته بودن مراکز قرآنی فعالیت های آموزشی این مراکز در فضای مجازی با رویکرد توانمندی آحاد جامعه در زمینه قرائت ، مفاهیم و تربیت قرآنی به شیوه نوینی طراحی شد.
احمدی منفرد با اشاره به آموزش های تخصصی بیان کرد: رویکرد اداره امور قرآنی در خصوص فعالیت های آموزشی ، برون سپاری آموزش های عمومی به بخش مردمی و برگزاری آموزش های تخصصی برای اقشار جامعه است که در این راستا دوره تخصصی تربیت معلم صوت و لحن قرآن کریم، قرائت تخصصی سطح 6 در جنوب استان ، برگزاری استعداد های قرآنی در سال 99 فرایند اجرایی آن آغاز شده است.
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: با توجه فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مهارت آموزی سربازان در حین خدمت تفاهم نامه هایی با یگان نظامی و انتظامی جهت برگزاری دوره های آموزشیاری قرآن کریم و همچنین برگزاری آموزش روخوانی و روانخوانی منعقد شد که منجر به صدور 100 گواهی نامه روخوانی و روانخوانی ویژه سربازان وظیفه شد.
وی برگزاری 15 دوره ارزیابی طرح اعطاء مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از دیگر برنامه هایی قرآنی در سال 1399 اداره امور قرآنی ذکر کرد.
احمدی منفرد دومین محور فعالیت های قرآنی در سال 99 فعالیت های تبلیغی و ترویجی ذکر و تصریح کرد با توجه عدم برگزاری برنامه های تبلیغی و ترویجی به شکل حضوری برنامه متعددی با خلاقیت و ابتکارت جدید در فضای مجازی برگزار شد که می توان به برگزاری 100 کرسی تلاوت قرآن کریم در فضای ایسنتاگرام، برگزاری 100 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس ، پیگیری پویش ملی هر خانه ایرانی یک هیئت قرآنی در ماه های محرم و صفر ، جریان سازی سبک زندگی امام رضا علیه السلام در دهه کرامت ، تجلیل مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از پیشکسوت قرآنی حاج سید محمد ابطحی، برگزاری مسابقه تفسیر سوره لقمان به صورت مجازی ، برگزاری طرح توسعه آموزش عمومی تفسیر قرآن کریم اشاره کرد.
رئیس اداره امور قرآنی استان با اشاره به ضروت حضور افراد در منازل جهت پیشگیری ویروس کرونا این اداره اقدام به راه اندازی جلسات خانگی با محتوای قرآن و عترت کرد که در ماه مبارک رمضان 740 جلسه خانگی قرآن و عترت با شعار ملی هر خانه ایرانی یک محفل قرآنی کرد.
وی در ادامه تبیین فعالیت های تبلیغی و ترویجی به راه اندازی 300 شبکه اجتماعی و همچنین برگزاری 4500 ختم قرآن کریم اشاره کرد .
احمدی منفرد سومین محور از فعالیت های قرآنی در سال 99 حضور فعال جامعه قرآنی در جریان های اجتماعی ذکر کرد و افزود: مراکز قرآنی اعم از مؤسسات ، خانه ها و تشکل های قرآنی با توجه حوادث سال 99 که متأثر از شیوع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی نقش فعالی ایفا کردند.
رئیس اداره امور قرآنی ادامه داد: از برنامه های که جامعه قرآنی به ویژه مراکز قرآنی در مقابل کنش های اجتماعی انجام دادند می توان به توزیع 6000 هزار بسته معیشتی به ارزش ریالی دوازده میلیارد ريال، مشارکت در راه اندازی تولید 41 کارگاه ماسک و وسائل بهداشتی با تولید یکصد هزار ماسک، صدور بیانیه در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله اشاره کرد.

احمدی منفرد گفت: اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآنی استان بوشهر نقش ویژه ای در این فعالیت ها داشت که از اعضاء اتحادیه به ویژه ابراهیم مرادی مدیر عامل اتحادیه تقدیر و تشکر می شود
استان و شهر: 
دسته‌بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

آغاز نام نویسی یازدهمین دوره طرح اعطای مدرک به...7 هزارو 756 پاسخنامه براي «نورالهدي 8» چاپ شد/...مسابقه تفسیر «نورالهدی ۸» آغاز شد/ دسترسي به...ثبت‌نام نهمین دوره مسابقات نورالهدی از 15 خرداد...نتایج هشتمین مسابقه «نورالهدی» اواخر آذر اعلام...برگزاري مسابقه نورالهدي 8 به 29 آبان‌ماه موكول شدنام نویسی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان...نتایج هشتمین دوره مسابقات قرآن «نورالهدی» اعلام... نتايج بررسي اعتراضات آزمون اعطاي مدرك به...رقابت بیش از 7 هزار نفر در مسابقه تفسیر قرآن ...پدر «وحید غفران نیا» به دیار باقی شتافتمحمد صديق منشاوي (الروم)مصطفي اسماعيل (النجم, القمر, الرحمن, الحاقة,...مسابقه تعیین سطح قرائت استعدادهای درخشان قرآنی...زمان ثبت‌نام براي شركت در آزمون اخذ مدرك تخصصي...مدیراداره امور قرآنی گیلان از اتحادیه موسسات...نتایج آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان...2 قاري مصري كه شيعه 12 امامي هستند/ علت غناي...روزهايي با 10 ساعت انس با قرآن/ دوست نداشتم حفظ...برگزاری 6 اردوی استعداد درخشان قرآنی در 3 استان...

آیه هدایت

﴿اللَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ﴾
خدای یکتا که جز او هیچ معبودی نیست، زنده و قائم به ذات [و مدبّر و برپا دارنده ونگه دارنده همه مخلوقات] است.
قرآن

معرفی سوره‌ی النور

مي‌توان آن را سوره پاكدامني و عفت و مبارزه با آلودگيهاي جنسي دانست. چون دستوراتش بر محور پاكسازي اجتماع از آلودگيهاي جنسي مي‌باشد.
لیست کامل

وب‌نوشت

آرشیو