برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در نیمه اول ماه رمضان

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت سال ۱۴۰۰ با شرکت بیش از ۱۲۰ هزار نفر، در نیمه اول ماه مبارک رمضان، در سراسر کشور، به‌ شیوه الکترونیکی برگزار می‌شود.

انس با قرآن افزایش مسئولیت‌پذیری را در پی دارد

رئیس اسبق دانشگاه علامه طباطبایی درباره نقش عمل به دستورات قرآن در افزایش مسئولیت‌پذیری انسان و بهبود جایگاه فردی و اجتماعی اظهار کرد: قرآن نازل شده تا بتوانیم مسئولیت خود را در مقابل خدا، خودمان، خانواده و جامعه به خوبی انجام دهیم و انسانی که قرآن می‌خواند در مقابل همه اینها مسئول است. 

بانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور ایجاد می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون آمار صحیحی از فعالان قرآنی در دسترس نبوده است، از ایجاد بانک اطلاعات فعالان قرآنی کشور خبر داد.

اجرای طرح «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه

در راستای اجرای طرح نهضت سراسری روخوانی قرآن کریم با عنوان «من قرآن را دوست دارم» در آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه، کارگروه قرآنی و فرهنگی در اولین جلسه سال جاری، ابعاد مختلف نحوه اجرای این طرح را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

تشریح برنامه‌های اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در ماه رمضان

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: ۱۲ برنامه باکیفیت و پرمحتوا در ماه رمضان از سوی اداره امور قرآنی در چهارمحال و بختیاری اجرایی می‌شود.

هدف اصلی کار جوشش جریان قرآنی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: هدف اصلی کار، جوشش جریان قرآنی است، یعنی ما به دنبال جوشش و سپس خروش هستیم، از طرفی محدودیت‌ها، محدودیت‌هایی است که ما برای حیات خود ایجاد می‌کنیم، بنابراین نباید محدودیت در مسئله قرآن با امور مادی در هم آمیخته شوند.

ماه رمضان؛ فرصت احصای مضامین قرآنی متناسب با نیازهای جامعه

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه عملیات تواصی به حق و صبر بر اساس مبانی و مفاهیم قرآنی، مهم‌ترین برنامه سازمان تبلیغات اسلامی در سال جدید است، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای احصای مضامین قرآنی متناسب با درد‌ها و نیاز‌های امروز جامعه بیان کرد.

تشکیل کرسی‌های تدریس و تلاوت محله‌محور با حضور فعال مساجد و حسینیه‌ها

حافظ و قاری قرآن گفت: هر قاری جوان دارنده رتبه بین‌المللی و کشوری، کرسی تدریس مشخصی داشته باشد تا هم فضا برای رشد بیشتر قاری فراهم شود و هم پراکندگی مناسبی از جلسات در مناطق مختلف را شاهد باشیم و نیز محله‌ها از لحاظ وجود جلسه قرآن اشباع شوند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اخبار قرآنی